1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Cumhuriyet Bayramıyla Coştu

Sultanbeyli Cumhuriyet Bayramıyla Coştu

Sultanbeyli Cumhuriyet Bayramıyla Coştu

         29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Sultanbeyli’de de coşkuyla kutlandı.

         Cumhuriyetin 90. yılı, yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlandı. Cumhuriyet Bayramı coşkusunun yaşandığı yerlerden biri de  Sultanbeyli’ydi. Kent Meydanı’nda 28 Ekim Pazartesi Atatürk Anıtı’na çelenk sunmayla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları  29 Ekim Salı günü de kent meydanında yapılan etkinliklerle devam etti. Ardından Cumhuriyet Bayramı özel Fettah Can konseri Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

          Cumhuriyet Bayramı töreninde günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yapan Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe,  “Cumhuriyet kuruluşuyla tarihte, kültür de ve eğitimde seferberlik başlatılmıştır. Türk halkının kalkınması için önemli  adımlar atılmıştır. Cumhuriyet geleceğe güvenle bakabilmemizi sağlamıştır” şeklinde konuştu. Cumhuriyet’in kolay  kazanılmadığını ifade eden Özefe, alanda bulunanların bayramını kutladı.

 

          Özefe’nin konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

          29 Ekim akşamında Sultanbeyli Kapalı Spor Salonu’nda Fettah Can konseri gerçekleşti. Binlerce kişinin katıldığı  konserde Fettah Can birbirinden güzel eserlerini Sultanbeyli halkı için söyledi. Dinleyenler çoğu zaman ünlü şarkıcı Fettah Can’a eşlik etti29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Sultanbeyli’de de coşkuyla kutlandı.

       

 

HABERE YORUM KAT