1. HABERLER

  2. SULTANBEYLİ

  3. Sultanbeyli Gölet Parkı'nda İlk Etkinlik

Sultanbeyli Gölet Parkı'nda İlk Etkinlik

Sultanbeyli Gölet Parkı'nda İlk Etkinlik

Sultanbeyli Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek’i Gölet Parkı'nda düzenlediği etkinlikle andı. Gölet amfide gerçekleşen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Havanın güzel olması ve Gölet'in eşsiz güzelliği etkinliğe katılımı üst seviyelere çıkardı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü, "25 yıldır beklediğimiz Gölet Parkımızdaki ilk etkinliğimizi Üstad Necip Fazıl Kısakürek'i anarak gerçekleştiriyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemizin büyük desteği ve bizim de katkılarımızla ilçemiz devasa bir sosyal yaşam alanına kavuştu. Gönlümüz buranın hep ilk günki gibi kalmasından yana" dedi.

Necip Fazıl Kısakürek'in milletimizin yetiştirdiği en büyük fikir adamlarından ve şairlerden olduğunu ifade eden Söğütçü, üstadı anlamanın yolunun eserlerini okumaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

Başkan Yardımcısı Zafer Söğütçü'nün ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, "Bu akşam hayatı büyük sıkıntılarla geçen ama hiç bir sıkıntı karşısında yılmayan, ideallerinden vazgeçmeyen büyük üstadı anıyoruz. Üstadın hayatını ve eserlerini okuyarak anlamlandırmalıyız" dedi.

İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe'de, "Necip Fazıl büyük bir fikir ve duygu adamıydı. Zor zamanlarda yazmanın cesaretini gösterdi. Milletimizin öz değerlerini korudu" dedi.

Konuşmaların ardından İbrahim Sadri, Seyfullah Kartal, Yusuf Özkan Özburun, Niyazi Gedik ve mehmet Güntekin Necip Fazıl'ın ölümsüz şiirlerini seslendirdi. Ardından İstanbul Fasıl Topluluğu konser verdi.

HABERE YORUM KAT