1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Huzur Toplantısı

Sultanbeyli Huzur Toplantısı

Sultanbeyli Huzur Toplantısı

           Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek, onların sıkıntılarına daha hızlı çözüm üretebilmek adına her yıl  “Huzur Toplantısı” gerçekleştiriyor ve ilçenin asayişiyle ilgili vatandaşlara bilgi aktarıyor.

 

          Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kaymakam İbrahim Özefe’nin başkanlığında, vatandaşların sıkıntılarına daha hızlı çözümler üretebilmek  adına her yıl düzenlendiği “Huzur Toplantısı” nı bu yıl da gerçekleştirdi. Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda ilçenin  emniyeti ve suç oranları masaya yatırıldı, bir yıllık istatistiksel veriler vatandaşlarla paylaşıldı. Huzur Toplantısı’na İlçe Kaymakamı  İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk’ün yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, MHP İlçe Başkanı Şamil Kural, Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Yusuf Işık, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, Polis memurları, STK temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

       Toplantıda konuşan İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, huzur toplantılarının Polis halk ilişkilerini güçlendirmek, sorunlara yerinde ve hızlı  şekilde çözümler üretmek için yapıldığını ifade etti. Öztürk, “Beş aydır Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü görevini yürütüyorum. Sultanbeyli  görev yapmaktan hoşlandığım ve mutlu olduğum bir ilçe. Sultanbeyli gerçekten diğer ilçelerle kıyasladığımızda huzurlu bir yer” dedi.  Sultanbeyli’de suç oranlarının çok düşük olduğunu kaydeden Öztürk, “İlçemizde iki tane karakolumuz bulunuyor. Olay olmaması bizi çok  sevindiriyor. Sizlerle olmaktan, Sultanbeyli’de görev yapmaktan çok mutluyum” şeklinde konuştu.

                                                          İlçemizin Huzuru ve Güvenliği Arttı

 

            Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de huzur toplantısının amacının İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların halka aktarılması  olduğunu kaydetti. Başkan Keskin, “Huzur toplantılarının iyi olduğunu düşünüyorum. Kaymakamlığımızın önderliğinde tüm kurumlarla el ele  vererek ilçemizde huzurun ve güvenliğin arttığını gördük” dedi. Sultanbeyli’de büyük çaplı olayların olmadığına değinen Başkan Keskin,

 “Emniyetimiz vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için çalışıyor. Bunun ötesinde özellikle emniyetimizle birlikte gençlerimizi  bilinçlendiriyoruz. Özellikle madde bağımlılığı konusu bizim de çok önemsediğimiz bir konu. Bu konuyla ilgili çok sayıda proje hayata geçti”  ifadelerini kullandı.

         İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe de güvenliğin çok önemli bir unsur olduğunu ifade ettiği konuşmasında “Güvenlik konusunda son yıllarda büyük  gelişmeler kaydettik. Bugün Polislerimizin nerdeyse yüzde 70’i üniversite mezunu. Bu bizim için bir değerdir” dedi. Bugüne kadar yapılan  çalışmalar için Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürlüğünü kutladığını ifade eden Özefe, “İlçemizde suç oranları bir hayli düşük. Bu bizi mutlu

ediyor. Sultanbeyli’de vatandaşlarımız İlçe Emniyet Müdürlüğümüze büyük destek veriyor. Bunun yanında kurumlarımızda bir ahenk ile çalışıyor.  Belediyemiz Emniyet Müdürlüğümüze her konuda çok destek oluyor” dedi.

        Konuşmalardan sonra İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk, bir yıl boyunca yapılan çalışmalar hakkında sunum eşliğinde toplantıya katılanlara  bilgiler aktardı. Sunumun ardından İlçe Kaymakamı İbrahim Özefe, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve İlçe Emniyet Müdürü Adem Öztürk  katılımcıların taleplerini dinledi ve soruları cevapladı.

 

HABERE YORUM KAT