1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Kent Meydanında Aşure Dağıtımı

Sultanbeyli Kent Meydanında Aşure Dağıtımı

Sultanbeyli Kent Meydanında Aşure Dağıtımı
         Sulatanbeyli'de Muharrem Ayı dolayısıyla kent meydanında aşure dağıtımı gerçekleştirildi. Soğuk havaya rağmen ilçe halkının aşure ikramına  katılımı üst seviyelerdeydi. 
 
         Muharrem Ayı dolayısıyla Sultanbeyli Belediyesi, Hubyar Sultan, Kul Himmet ve Seyit Süleyman (Aziz Baba) cemevi  dernekleriyle birlikte kent meydanında aşure dağıtımı gerçekleştirdi. Aşure dağıtımına Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, cemevi dernek yöneticileri ve cemevi dedeleri, il genel ve belediye meclis üyeleri,  belediye başkan danışmanları, belediye birim müdürleri, Hasanpaşa Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Dernek Başkanı Orhan Bahadır, Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Zöhre Diler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
        Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç cemevi dernek yöneticileri ve cemevi dedeleri birlikte  ilçe sakinlerine aşure dağıttı.
 
       Aşure ikramında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Muharrem Ayı’nın öneminden bahsetti. Görev süreleri boyunca insanı merkeze alan hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Keskin, “İnsanı tüm hizmetlerimizin merkezine aldık. İlçe  halkımıza elimizden gelen en iyi hizmeti verme gayretindeyiz. Sizlerin duasıyla bu anlayışımızı devam ettireceğiz” dedi. 
 
 
       Her geçen gün kardeşlik duygusunun ve birlik, beraberlik duygusunun artması gerektiğine vurgu yapan Başkan Keskin, “Birbirimizden yıllarca uzak durmuşuz. Bizler sizlerin desteğiyle geçmişte yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırma  gayretindeyiz. İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm cemevlerimizle beraber, dayanışmamızı, birliğimizi  artırarak devam ettireceğiz. Sizlerle birlikte ilçemizde daha güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum” dedi.
 
      Keskin konuşmasını aşure ikramına katılanlara teşekkür ederek sonlandırdı.
 

HABERE YORUM KAT