1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Orhan Hakalmaz Türküleriyle Coştu

Sultanbeyli Orhan Hakalmaz Türküleriyle Coştu

Sultanbeyli Orhan Hakalmaz Türküleriyle Coştu
            Sultanbeyli Belediyesi, 2013-2014 yılı kültür sanat sezonunu Sultanbeyli Kültür Merkezi'nde düzenlediği programla açtı.
 
            Program açılışına İstanbul Milletvekili İdris Güllüce, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'in yanı siyasi parti temsilcileri, iş adamları, basın mensupları ve çok sayıda ilçe sakini katıldı. Programa sanatçı Orhan Hakalmaz da türküleriyle eşlik etti.
 
           Programda konuşma yapan Keskin, kültür ve sanatın bir toplumun yaşayışını oluşturduğunu ifade etti. Keskin, "Kültür sanat bir toplumun ortak değeridir. Toplumu bir araya getirir. Biz Sultanbeyli Belediyesi olarak bunun farkındayız. Yapmış olduğumuz etkinliklerimizde bu  düşüncemizi ön plana alıyoruz." diye konuştu. Açılışa katılan İdris Güllüce de AK Parti'nin belediyecilik anlayışında sadece yol, su, kaldırım olmadığını, bu çalışmaların yanında kültürel gelişmelere de önem verildiğini ifade etti.
 
          Aydos Buluşmaları bu yıl da birbirinden değerli konukların yer alacağı Mesnevi, tarih, kültür ve edebiyat sohbetleriyle devam edecek.  Mesnevi alanında Fatih Çıtlak, tarih alanında Erhan Afyoncu ve Coşkun Yılmaz, edebiyat alanında ise Sadık Yalsızuçanlar sevenleriyle buluşacak.
 

HABERE YORUM KAT