1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli Zulüm Coğrafyası´nı Kapağına Taşıdı

Sultanbeyli Zulüm Coğrafyası´nı Kapağına Taşıdı

Sultanbeyli Zulüm Coğrafyası´nı Kapağına Taşıdı
         Sultanbeyli Belediyesi’nin kurumsal dergisi Şehir ve İnsan Kasım Sayısında Zulüm Coğrafyası’nı kapağına taşıdı. Dergi bir ilke imza atarak kapağını sosyal medyada Sultanbeyli sakinlerinin oylarıyla seçti.
 
        Şehir ve İnsan Dergisi, kasım sayısında zulüm altında yaşam mücadelesi veren ülkelerin çektiği acılar konu alınıyor.  Sudan, Arakan, Doğu Türkistan, Mısır, Filistin ve Suriye’de Müslümanların yaşadıkları acılar, çektikleri zulüm ve çekişmeler ayrıntılı olarak raporların desteğiyle inceleniyor.
 
       Sultanbeyli Belediyesi, derginin kapak çalışmasını seçerken de bir ilke imza atarak facebook ve twitter üzerinden  oylamaya sundu. Oylamaya geniş bir katılım olurken, bu ülkelerde yaşanan zulme de tepkiler yağdı.
 
       Sultanbeyli sakinleri ve Sultanbeyli Belediyesi, bu yaşanan acıları ilçedeki etkinliklerle sürekli gündeme getiriyor. Son olarak Ekim ayında Mısır’da yaşananlara atfen Mısır Direniş Şiirleri Gecesi düzenlenmiş ve 40 şairin şiirlerine yer  verilmişti.
 
        Dergi ayrıca ölümünün yıldönümünde Aliya İzzetbegoviç’in bir insan olarak portresini okuyucularıyla paylaşıyor. Dergide,  gezi yazılarından kişisel gelişime kadar usta yazarların birbirinden güzel yazıları yer alıyor. 
 
      Derginin web versiyonunu www.issuu.com/sultanbeyli adresinden okuyabilirsiniz. 
 

HABERE YORUM KAT