1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´de Kaçak Harfiyat ve İnşaat Atıklarının Cezası Büyük

Sultanbeyli´de Kaçak Harfiyat ve İnşaat Atıklarının Cezası Büyük

Sultanbeyli´de Kaçak Harfiyat ve İnşaat Atıklarının Cezası Büyük
            Sultanbeyli Belediyesi çevre denetim ekipleri kaçak olarak bırakılan hafriyat ve inşaat atıklarının çevreye zarar vermesini engellemeye devam ediyor.  Ekipler bu konudaki sıkıntıların ortadan kalkması için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
 
          Sultanbeyli Belediyesi ekipleri kaçak olarak çevreye bırakılan inşaat atıklarını engellemeye devam ediyor. Bu kapsamda kaçak hafriyat dökümü yapan kamyonlara  para cezası uygulandı.
 
         Ekipler 24 Saat Denetimde
 
        Çevre kirliliğine sebep olan atıklar, mesai saatleri içerisinde çevre denetim ekipleri, mesai saatleri dışında ise zabıta gece ekipleri tarafından tespit ediliyor. Çevre kanununun ilgili maddesince, hafriyat, inşaat ve yıkıntı atıkları, lisanslı döküm alanlarına yönlendiriliyor, kurallara uymayan kişilere ise para cezası kesiliyor.
 
      Belediyeye Müracaat Yeterli
 
       Belediye ekipleri, başvurulduğu takdirde kepçe ve kamyonlar aracılığıyla bu atıkları düşük ücretler karşılığında kaynağından toplayarak döküm alanına götürüyor. Bu yüzden, vatandaşların atıkları çevreye bırakıp ceza ödemek yerine, belediyeye başvurmaları yeterli.
 

HABERE YORUM KAT