1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´de Kan Bağışı

Sultanbeyli´de Kan Bağışı

Sultanbeyli´de  Kan Bağışı
            Sultanbeyli Belediyesi ve Türk Kızılayı Sultanbeyli Kent Meydanı’nda beş gün sürecek olan kan bağışı kampanyasına imza atıyor. Daha önce Sultanbeyli Kent Meydanı’nda düzenlenen kan bağış kampanyalarında Sultanbeyli mobil kan toplamada birinci sırada yer   almış ve böylece Türkiye’de rekor kırmıştı.
 
           Kan bağışı kampanyası hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Sultanbeyli Şube Başkanı Ali Bulut, Türkiye’de her yıl 2,5 milyon ünite   kana ihtiyaç olduğunu ifade etti. Bu ihtiyacın 2 milyon ünitesinin Kızılay tarafından karşılanabildiğini kaydeden Bulut, “Kızılay son yıllarda çok büyük kan merkezleri inşa etti ve ekiplerini yeniledi. Vatandaşın kan arama sıkıntısı büyük ölçüde ortadan kaldırıldı. Sultanbeyli şubesi tam dokuz yıldır Sultanbeyli Belediyesi ile ortaklaşa başarılı kan bağışı kampanyaları düzenliyor. Mobil kan bağışında  İstanbul’da birinci sırada yer alıyoruz.  Her yıl 5 bin 500 ünite mobil araçla kan topluyoruz” şeklinde konuştu.
 
         Sultanbeyli halkının her konuda olduğu gibi kan bağışı kampanyasında da çok duyarlı olduğu kaydeden Bulut, “Sultanbeyli Kızılay şubesi olarak bu  kampanyalarda da ilçe sakinlerine güveniyoruz. Kampanyalarda en büyük destekçimiz olan Sultanbeyli Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi. 
 
        İnşaatı devam eden Sultanbeyli Kızılay hizmet binası hakkında da bilgiler veren Bulut, “Yeni şube binamızın inşaatı devam ediyor. Binamızın arsasını  belediyemiz temin etti. Hizmet binamız bittiğinde içinde kan bağış üniteleri, eğitim salonları idari bürolar gibi bölümler olacak. Emeği geçenlere çok  teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
     Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli Kızılay Şubesi’nin düzenlediği kan bağışı kampanyası  3 Kasım da sona eriyor. 
 

HABERE YORUM KAT