1. HABERLER

  2. SULTANBEYLİ

  3. Sultanbeyli'de Kültür Platformuna Muhteşem Açılış

Sultanbeyli'de Kültür Platformuna Muhteşem Açılış

Sultanbeyli'de Kültür Platformuna Muhteşem Açılış

Sultanbeyli Belediyesi düzenlediği etkinliklerle kültür sanat camiasında dikkatleri üzerine çekmeye devam edecek. Bu sezon düzenlenecek etkinlikleri kapsayan kültür platformunu coşkulu bir konserle açan belediye, ilçe sakinleri için yine dolu dolu programlar hazırladı. Kültür platformu programının açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, göreve geldikleri ilk günden bu yana belediyecilik faaliyetlerinde alt yapı çalışmaları kadar kültürel etkinliklerin de önemli rol oynadığının altını önemle çizdiklerini hatırlattı. Sosyal ve kültürel belediyecilikle ilçe sakinlerini buluşturmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Başkan Keskin, “Bir yandan da ilçemizin sorunlarını geride bırakması için çalışmalarımızı ivedilikle yürüttük. Çünkü bizim hayalimizde her yönüyle gelişmiş, daha yaşanabilir bir Sultanbeyli var. Anadolu’nun özeti olan, hizmetin en güzelini hak eden ilçemizi, arzuladığımız en iyi seviyeye çıkartmak istiyoruz. Sizlerden aldığımız güçle, sizlerden aldığımız destekle bu hayalimize her gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Sizlere özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bize güvendiniz, bize destek verdiniz” dedi.

“Kültür Sanat Çalışmaları Farklı Bir Boyut Kazandı”

Sultanbeyli’nin her alanda geliştiğini, yeni kültür merkezleri ve gençlik merkezleriyle kültüre ve sanata olan ihtiyacını giderdiğini belirten Başkan Keskin, sezon boyunca çeşitli etkinliklerle ilçe sakinlerini buluşturacaklarını kaydetti. Bu sene kültür sanat çalışmalarına farklı bir boyut kazandırdıklarını söyleyen Başkan Keskin, oluşturdukları kültür platformuyla ilçede yaşayan vatandaşlarda kültür sanat çalışmaları hakkında farkındalık oluşturulacağını sözlerine ekledi. Kültür platformuna üye olanların Osmanlı başkentleri gezilerinden, sanat atölyesi ziyaretlerine varıncaya kadar birçok faaliyete katılacağını ifade eden Başkan Keskin, “Kültür platformu vatandaşlarımızın kültürümüzle olan bağlarını güçlendirecek. Kültür, bizim gözümüzde sadece bir etkinlik değil, hayatın her alanını kapsayan bir süreç. Bu süreç, kültür platformu etkinlikleriyle devamlılığı olan bir programa dönüşüyor. Bizler için monolog olmaktan çıkarak diyalog ortamıyla zenginleşen, günlük yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline dönüşüyor. Kültür ancak insanın gelişimi ile ivme kazanabilecek bir değerdir. Kültürü oluşturan her motifte sanatkarın imzası olduğu bilinciyle çalışmalarımıza yön veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Kültür Platformunun Merkezinde İnsan Var”

“Bugün dahi Süleymaniye kubbelerine bakarken rahmetle andığımız Mimar Sinanları yetiştiren medeniyetimizin, gelecek nesillerinde de bugünün Sinanlarını anmasını sağlamak en büyük hedefimiz” diyen Başkan Keskin, “Kültür platformu merkezinde insan olan, bulunduğumuz coğrafyayı, Anadolu’nun birikimini, yaşantısını ele alan bir proje. Akşemsettin olmadan Fatih Sultan Mehmed’i, Fatih Sultan Mehmed olmadan İstanbul’u, İstanbul olmadan da Osmanlı’yı düşünmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Bu nedenle kimliğimizi yansıtan tüm değerleri, şiirlerimizle, şarkılarımızla, türkülerimizle yaşatmak zorundayız. Özümüzün Anadolu’da olduğunu aklımızdan çıkartmadan yol alma gayretindeyiz” dedi.

“Sultanbeyli’nin Vizyonunda Önemli Rol Oynayacak”

Sultanbeylilileri ve özellikle gençleri kültür platformu çatısı altında buluşmaya davet eden Başkan Keskin, önümüzdeki aylara platformun ilçenin vizyonunda önemli rol oynayacağını kaydetti. Keskin konuşmasını kültür platformunun ortağı olan Medeniyet Üniversitesi’ne ve açılış programına katılanlara teşekkür ederek noktaladı.

Kültür platformu danışma kurulu üyeleri Yusuf Özkan Özburun ve Prof. Dr. Sami Şener platform hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi. Kurul üyeleri böyle bir çalışmanın içinde bulundukları için mutlu olduklarını ve projeyi hayata geçiren Sultanbeyli Belediyesi’ni tebrik ettiklerini söyledi.

Gecenin Sürpriz İsmi Kubat

Konuşmaların ardından türkülerin sevilen ismi Kubat sahneye çıktı. Dinleyenlere doyumsuz anlar yaşatan Kubat, en güzel parçalarını Sultanbeylililer için seslendirdi.

sultanbeylide_kultur_platformu_acildi_1412156307_0765

HABERE YORUM KAT