1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´de Parklar Güzelleştiriliyor

Sultanbeyli´de Parklar Güzelleştiriliyor

Sultanbeyli´de Parklar Güzelleştiriliyor
      Sultanbeyli'nin çehresini güzelleştiren, çocuklarına yepyeni oyun alanları, vatandaşlarına dinlenme ve spor mekanlarıkazandıran parkların sayısı her geçen gün artıyor. Turgut Reis Parkı Pazartesi günü hizmete açılıyor.
 
      Şehrin merkezine yakın olan ve halkın yoğun olarak kullandığı Yunus Emre Parkı ve Meydanı'nın yenilenerek hizmete girmesinin üzerinden çok geçmeden Turgut Reis Parkı'nın yapımı tamamlandı.
 
      1350 metrekarelik alana kurulan parkta tüm vatandaşlara hitap eden uygulamalar yapıldı. Çocuklar için çift katlı oyun gruplarının, 2 buçuk metrelik ipli tırmanma sistemlerinin ve ilk kez uygulanan yerden yüksek oyun alanlarının yanında,spor yapmak isteyenler için egzersiz aletleri bulunuyor. Ahşap oturma alanları ve pergolelerise mahallelinin yaklaşan bahar aylarında buluşma noktası olacak. Üstelik park, engellilerin erişimine uygun dizaynedildi. Engelli vatandaşların kullanımına uygun spor aletleri yapılırken, görme engelliler için kılavuz kaldırımlar unutulmadı.
 
      Parkın yerlerine baskı beton tekniği uygulanırken ışıklandırma sistemleri ihmal edilmedi. Park, içi ve çevresine dikilen ağaç ve çiçeklerle rengarenk bir görünüme kavuştu.
 
11 Şubat'ta Açılıyor 
      11 Şubat Pazartesi günü açılması planlanan parkta, açılış öncesi son çalışmalar yapılıyor. 
Aker Sokak'taki Turgut Reis Parkı saat 13.00'te düzenlenecek törenle Belediye Başkanı Hüseyin Keskin tarafından açılıyor. 

HABERE YORUM KAT