1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´de Sağlıklı Beslenme Semineri

Sultanbeyli´de Sağlıklı Beslenme Semineri

Sultanbeyli´de Sağlıklı Beslenme Semineri
         Sultanbeyli Belediyesi her ay insanların yaşamlarını kolaylaştıracak eğitici seminerler düzenliyor. Bu ay ki eğitici seminerin konusu sağlıklı  beslenmeydi.
 
        İstanbulensis Gençlik Merkezi’nde Her ay birbirinden faydalı seminerler gerçekleşiyor. Gençlik merkezinde bu ay sağlıklı beslenme konusunda eğitim  programı düzenlendi. Sağlıklı beslenmeyi konu alan programın konuşmacısı Sağlık Eğitimcisi Nejla Kılıç’tı. Katılımcılara doğru beslenme hakkında detaylı bilgiler veren Kılıç, doğru beslenmenin öneminden bahsetti. Kılıç, “Bizler sağlıklı yaşamak istiyorsak beslenmenize dikkat etmeliyiz. Doğru  beslenme sağlığımızı devam ettirmek için çok önemlidir” dedi. 
 
      Sağlıklı bir bireyin bir günde alması gereken gıda istatistiklerini katılımcılarla paylaşan Kılıç, “Bizler en az yağlı yiyecekleri ve tatlıları  tüketmeliyiz. Organlarımızın sağlıklı çalışması ve sağlıklı yaşayabilmemiz için doğru beslenmek zorundayız. Öncelikli tüketilmesi gereken besinleri  mutlaka tüketmeliyiz” şeklinde konuştu.
 
        Kılıç sağlıklı yaşamın sırları arasında spor yapmanın da yer aldığını kaydetti. Seminerin sonunda Kılıç, katılımcıların konuya dair sorularını  cevapladı.
 

HABERE YORUM KAT