1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´den Suriye´ye Yardım

Sultanbeyli´den Suriye´ye Yardım

Sultanbeyli´den Suriye´ye Yardım
      İnsani Yardım Vakfı (İHH) Sultanbeyli gönüllüleri ilçede büyük bir yardım kampanyasına imza attı. Savaş, açlık, soğuk ve pek çok sorunla boğuşan Suriye halkı için 100 ton un, 50 ton kuru gıda ve kışlık kıyafetler taşıyan 3 TIR Sultanbeyli'den konvoy halinde yola çıktı.
 
      'Suriye için bir ekmek, bir battaniye' kampanyası kapsamında Suriye halkına ulaştırılmak üzere toplanan 3 TIR dolusu yardım yola çıktı. 100 ton un, 50 ton kuru gıda ve kışlık kıyafetleri taşıyan 3 TIR, AYTOP Sanayi Sitesi'nde yapılan dua ve basın açıklaması sonrası Suriye'ye gitmesi için uğurlandı.Programa Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan, İHH Vakfı Temsilcisi Ömer Kesmen ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları katıldı. Suriyeli mağdurlara verilecek olan un, kuru gıda ve kışlık kıyafetleri taşıyan TIR'ların, Pazartesi günü Türkiye-Suryie sınırında olması planlanıyor. Sınıra ulaşan yardımlar Halep, Hama, Humus, Şam kırsalı, Lazkiye gibi bölgelerde yaşayan Suriye halkına dağıtılacak.
 
      Konvoyun yola çıkmasından önce düzenlenen basın toplantısında konuşan bir gönüllü, "Bugün Sureyi'de yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize Sultanbeyli halkının hem yardımlarını hem de dualarını ulaştırıyoruz. Sultanbeyli'de 7'den 70'e herkes bu kampanyaya destek verdi. Öğrenciler kumbaralarından paralarını, genç kız kardeşlerimiz çeyiz sandığından yazmalarını ve çoğu insanımız evine aldığı kumanyanın bir kısmını bizlerle paylaştı. İnsanlarımızın bize teslim ettiği emaneti huzurlarınızda dualar eşliğinde yola çıkarıyor ve Suriye'de Esed'in yapmış olduğu zulmün biran önce bitmesini temenni ediyorum." dedi.

HABERE YORUM KAT