1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sultanbeyli´nin Çocukları Dünya Kupasına Gidiyor

Sultanbeyli´nin Çocukları Dünya Kupasına Gidiyor

Sultanbeyli´nin Çocukları Dünya Kupasına Gidiyor
      Bu başarıyla okul, ülkemizi Eylül ayında Londra'da düzenlenecek olan Danone Uluslar Kupası Dünya Finali'nde temsil etme hakkını elde etti.
 
      Türkiye'nin tüm illerinden 96 takımın katılımıyla gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı Danone Küçükler Futbol Türkiye Turnuvası'na katılan Sultanbeyli Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu, şampiyonluğu göğüsledi ve Eylül ayında Londra'da düzenlenecek olan 2013 Danone Uluslar Kupası Dünya Finali'nde Türkiye'yi temsil etme hakkı kazandı. Okul aynı zamanda turnuvanın en az gol yiyen ve en çok gol atan takımı olma unvanını da elinde bulunduruyor.
 
      96 takımın mücadele ettiği, Danone Küçükler Futbol Türkiye Turnuvası Antalya'da gerçekleşti. Final maçı Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu ve Bursa Peyami Safa Ortaokulu takımları arasında oynandı. 40 dakikalık mücadelenin ardından final maçını 2-0 gibi net bir skorla kazanan Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu, şampiyonluk kupasını kaldırmanın ve Türkiye'yi temsil edecek olmanın gururunu yaşadı.
 
"Öğrencilere Transfer Teklifleri Geliyor"
 
      Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda takımın iki çalıştırıcısından biri olan Ergin Kubatlıoğlu, alınan başarının Sultanbeyli açısından önemli olduğunu kaydetti. Kubatlıoğlu "Öğrencilerimiz büyük bir başarıya imza attılar. Okul imkanlarıyla turnuvaya hazırlandık. Aslında bizim başarımız imkan verilince nelerin yapılabileceğini gösteriyor." dedi. Dünya kupasında hedeflerinin iyi bir dereceyle Türkiye'ye dönmek olduğunu söyleyen Kubatlıoğlu, "Sporcularımıza bu başarıdan sonra transfer teklifleri gelmeye başladı. Öğrencilerin hayatlarının akışı bu başarıdan sonra değişebilir" dedi. 

HABERE YORUM KAT