1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sülüntepe´ye Park ve Semt Merkezi Yapılıyor

Sülüntepe´ye Park ve Semt Merkezi Yapılıyor

Sülüntepe´ye Park ve Semt Merkezi Yapılıyor

        Sülüntepe Mahallesi’nde bulunan TOKİ konutlarının yanındaki arazide yapılması planlanan park ve semt merkezi için son hazırlıklar yapılıyor.  Yakında başlaması planlanan park ve semt merkezi, bölgenin 7’den 70’e herkesin sosyal, kültürel ve sportif yönden birçok ihtiyacını  karşılayacak.

       Pendik Belediyesi Sülüntepe Mahallesi’nde bulunan TOKi konutlarının yanında ki 11 bin metrekarelik araziye dev bir park ve semt merkezi  yapmaya hazırlanıyor. Arazinin aplikasyon çalışmaları devam ederken projenin de son taslakları ortaya çıkmaya başladı. Projeye göre, 6 bin  metrekarelik parkta 30*60 metre ebatlarında futbol sahası, idari bina, kafeterya, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, bisiklet ve koşu

 parkurları, dinlenme ve yeşil alanlar ile otopark yer alacak. 7’den 70’e herkesin kendi için aktivite bulacağı park tamamlandığında bölge için önemli bir sosyal donatı haline gelecek.

 

                                                      Bir semt merkezi de Sülüntepe’ye

       Aynı zamanda mahallenin önemli bir ihtiyacı olan semt merkezi yine bu araziye inşa edilecek. Klasik Osmanlı mimari çizgilerini taşıyacak  semt merkezi 2 bin 370 metrekarelik bir alana yapılacak. Merkezde fitness salonları, etüt merkezi, kurs alanı ve İSMEK yer alacak. Ayrıca  yanında bulunan caminin abdesthanesi ve dernek odası da burada bulanacak. Araziye daha sonra bir de okul yapılacak.

 

                                                          Plan seçimini vatadaşlar yaptı

      Hatırlanacağı üzere Pendik Belediyesi burada yapılması için Türkiye'de ilk kez plan seçimini vatandaşa bırakarak kararı orada yaşayanların  vermesini istemişti. Yapılan oylamada vatandaşlar yüzde 55,8 ile ‘Okul ve Park’ yapılması yönünde görüş belirtmişti.

 


 

HABERE YORUM KAT