1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Süper Lig'de erteleme var mı?

Süper Lig'de erteleme var mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüs değerlendirme toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Alınan tedbirlerin arasında, spor müsabakalarını erteleme konusu yer almadı.

Süper Lig'de erteleme var mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle birçok ülkede spor müsabakaları ertelendi. Seyircisiz oynanan Süper Lig maçlarının ertelenip ertelenmeyeceği merak ediliyordu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, 55 katılımcı ülkeyle yapılan toplantının ardından yaptığı açıklamada ülkemizde tüm önlemlerin alındığını bu kapsamda maçların seyircisiz olarak devam edeceğini belirtirken, "Şu anda alınmış kararda değişiklik yok. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz olarak maçlar devam edecek. Her dakika durum değişebilir. Çok aklı başında olan, çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanımız ve bir bilim kurulumuz var. Her şarttaki durumda, Türkiye'yi en az etkileyecek kararları alıyorlar. Bizim onlarla sürekli mesaimiz var. Bizim için en önce gelen Türkiye'mizdir! Koordine olarak beraber çalışıyoruz." sözleriyle ligde henüz bir ertelemenin olmadığını belirtmişti.

MAÇLARIN ERTELENMESİNE DAİR BİR KARAR ÇIKMADI

Tüm Türkiye'de gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısına çevrilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın corona virüs önlemleri kapsamında açıkladığı 21 maddelik bildiride maçların ertelenmesine dair bir karar çıkmadı.

Futbol camiası, liglerin durumu için tarihi toplantının sonucunu beklerken, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "10 Mart'ta ülkemizde ilk defa bir vatandaşımızda koronavirüs teşhisi konduğunu açıkladık. Sonrasında okulların kapanması, maçların seyircisiz oynanması gibi kararlar aldık. Başkaları, farklı şeyler söyleyebilir. Bizim önem verdiğimiz tek şey insan hayatı." ifadelerini kullandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT