1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Suriyeli Kardeşleriyle Buluşuyorlar

Suriyeli Kardeşleriyle Buluşuyorlar

Suriyeli Kardeşleriyle Buluşuyorlar

      Tuzla Belediyesi tarafından başlatılan, öğrencilerin iyilikte yarıştığı "İyilik Şampiyonası" projesi kapsamında toplanan binlerce oyuncak, bugün Suriyeli mülteci çocuklara dağıtılacak.

      Tuzla Belediyesi tarafından düzenlenen, öğrencilerin yarıştığı iyilik projesi "İyilik Şampiyonası"nda toplanan 13,800 oyuncak,bugün Suriye'den kaçan Suriyeli mültecilerin kaldığı Kilis'teki konteyner kentte, 40 gönüllü öğrencinin katılımıyla dağıtılacak.

      Tuzla Belediyesi'nin, Mart 2012 tarihinde start verdiği ve 7 ayrı kategoriden oluşan "İyilik Şampiyonası'nın, "Suriyeli Mülteci Çocuklara Oyuncak Toplama" kategorisinde 1457 öğrenci toplam 13.800 oyuncak topladı. Tuzla'daki okullardan İyilik Şampiyonası'na katılan binlerce öğrenci, bu güne kadar 182.000 kitap, 10 kişiye katarakt ameliyatı, Afrika'da 3 su kuyusu açılmasının sağlanması, yaşlılara ziyaretler, ve serbest iyilik dallarında pek çok faaliyeti gerçekleştirdiler.

      3 ve 6'şar kişilik ekiplerin oluşmasıyla şampiyonaya katılan öğrenciler Suriye'de yaşanan vahim duruma da dikkat çekerek oyuncak ve giysi toplama yarışına girdi.

      Hatay ili Altınözü ve Yayladağı ilçelerinde 2'şer, Reyhanlı, Apaydın, Karbeyaz'da 1'er, Şanlıurfa-Ceylanpınar ve Gaziantep - İslahiye'de 1'er olmak üzere toplam 9 çadır kent ve Kilis'te 12 bin kişilik 1 adet konteyner kentte kalan Suriyeli çocuk mülteciler için, kardeşlik ve paylaşma duygusu ile oyuncak toplama kampanyasını hayata geçiren öğrenciler, toplanan oyuncakların dağıtımı bugün gerçekleşecek.

      Konuyla ilgili açıklama yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, öğrencileri sosyal sorumluluk almaya teşvik etme amacıyla İyilik Şampiyonası düzenlediklerini, şampiyonaya katılan öğrencilerin yaptıkları iyilikler ile yarışmanın önüne geçerek Türkiye'ye örnek olduklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.