1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Suudi Arabistan, koronavirüs sebebiyle Kâbe ziyaretlerini durdurdu

Suudi Arabistan, koronavirüs sebebiyle Kâbe ziyaretlerini durdurdu

Koronavirüs (Kovid-19 vakalarının artması sebebiyle Suudi Arabistan Kâbe’ye ziyaretleri durdurdu. Suudi yetkililerden konuya ilişkin yapılan açıklamada tedbir için dezenfekte işlemlerinin yapıldığı belirtildi. Yetkililer, çalışmaların ardından Kabe’nin tekrar açılacağını belirtti.

Suudi Arabistan, koronavirüs sebebiyle Kâbe ziyaretlerini durdurdu

Suudi Arabistan'da Koronavirüse (Kovid-19) yakalan kişi sayısı 5'e yükseldi.

Suudi yetkililer tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada durumun daha da kötüleşmemesi için hem yurt dışından hem de ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durdurdukları belirtildi. Tedbir için Kabe ve Mescid-i Nebevi ziyaretlere kapatıldı, dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Virüsün yayılmaması için yapılan dezenfekte işlemlerinin ardından Kabe'nin yeniden açılacağı kaydedildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdel-Fattah Mashat, "Suudi Arabistan'daki hükümet korona virüsünün yayılmasıyla misafirlerinin güvenliği ve emniyeti için bu yönde karar aldı" ifadesini kullandı. Mashat, "Umre ibadetini gerçekleştiren vatandaşların ülkelerine sağ salim dönmelerini sağlayacağız. En erken zamanda dönüşlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Suudi yetkililer korona virüsün ülkede ve dünyadaki etkilerinin ne kadar süreceği konusunda net bilgileri olmadığı için henüz hac ibadeti ile ilgili açıklamalarda bulunmanın erken olduğunu aktardı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT