1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Suya böyle dikkat çekmek kimsenin aklına gelmemişti

Suya böyle dikkat çekmek kimsenin aklına gelmemişti

Tokat'ta suyun ilaç gibi şifa kaynağı, altın gibi değerli olduğu mesajını vermek isteyen çevre gönüllüsü market arabasına doldurduğu pet şişelerle...

Suya böyle dikkat çekmek kimsenin aklına gelmemişti

Tokat'ta suyun ilaç gibi şifa kaynağı, altın gibi değerli olduğu mesajını vermek isteyen çevre gönüllüsü market arabasına doldurduğu pet şişelerle su dağıttı.

22 Mart tarihi, 1993 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda ilan edildiğinden bu yana Dünya Su Günü olarak kutlanıyor. Tokat'ta da Dünya su günü dolayısı ile Çevre Gönüllüsü Fatma Esin Tuna, sıra dışı bir etkinliğe imza attı. Market arabasına doldurduğu pet şişelerdeki sularla caddelerde dolaşan Tuna, vatandaşlara su dağıttı. Tuna, daha sonra bir eczanenin vitrini ile kuyumcu dükkanın vitrinine üzerinde "Altın kadar kıymetli, ilaç kadar önemli" yazılı pet şişelerde ki suları yerleştirdi. Tuna'nın, yapmış olduğu çalışmaya vatandaşlarda destek verdi. Herkesin yaşamını sürdürmek için suya muhtaç olduğunu ifade eden Tuna, "Su olmaz ise dünya yok olur, lütfen her damlasını önemseyin ve israf etmeyin. Bu nedenle suyun önemine dikkat çekmek, bir ilaç gibi şifa kaynağı altın gibi değerli olduğuna dikkat çekmek istedim" diye konuştu.

Suyun altından çok daha kıymetli olduğunu ifade eden Kuyumcu Yaşar Gençay, "Altın bir madendir veya buna benzer madenlerle eş değerlidir. Az bulunduğu için kıymetlidir. Altına insanlar değer verdiği için kıymetli. Fakat su bir ihtiyaçtır" dedi. Ayrıca kuyumcuda bir kapak su tartıldı, 3,5 gram gelen suyun altın kadar değerli olsa fiyatının 450 TL olacağı mesajı verildi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT