1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

CHP'li Muharrem İnce, takipçisinin sosyal medya hesabı twitter üzerinden attığı soruyu çözmesi gündeme bomba gibi düştü. Sorunun cevabını twitterdan atan İnce, resmin altına da "Fizikten çok uzak kalmışım sen yine de bir bilene sor" notunu düştü.

Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

Emekli fizik öğretmeni olan CHP'li Muharrem ince, twitterdan takipçisinin gönderdiği fizik sorusunu cevaplamasıyla trendlerde çok okunanlar arasına girdi.

Paylaştığı soruya Muharrem İnce'yi etiketleyen genç, "Düşünsene bu tweeti Muharrem İnce görüyor ve cevabını atıyor" dedi. Soruyu çözdükten sonra cevabını yollayan Muharrem İnce ise, "Fizikten çok uzak kalmışım sen yine de bir bilene sor" ifadelerini kullandı. CHP'li İnce, kağıttaki kırmızı çizginin torunu Meriç Asya'ya ait olduğunu belirten bir de not bıraktı. 

 

 

 

Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

MUHARREM İNCE KİMDİR?

Muharrem İnce, 4 Mayıs 1964'de Zekiye – Şerif İnce çiftinin çocukları olarak Yalova'nın Elmalık köyünde dünyaya geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ne, Cumhuriyet Halkp Partisi‘nden 22. dönemde Yalova milletvekili olarak seçilmiş ve içinde bulunduğumuz 23. dönemde de milletvekililiği görevine devam etmektedir.

Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

İlk ve orta öğrenimini Yalova'da bitiren İnce, lisans eğitimini Bursa – Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümünde tamamladı. Fizik öğretmeni ve okul müdürü olarak olarak birden fazla lisede görev almasının yanı sıra özel dershanelerde de eğitmenlik görevi yaptı. Bir süre Yalovaspor‘un basın sözcüğü görevinde bulunan İnce, Yalova Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı görevinde de bulundu.

Takipçisi sordu, Muharrem İnce cevapladı! İşte o fizik sorusu

SİYASİ HAYATI

2002 genel seçimlerinde CHP Yalova milletvekili olarak TBMM‘ne girdi. 2007 genel seçimlerinde de partisi tarafından aday gösterildi ve seçim sonucunda meclisteki yerini korudu. TBMM'de 25 Aralık 2009 tarihinde yaptığı Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetinin çalışmalarını 10 dakikada özetlediği konuşma internette paylaşılma rekorları kırdı, bir çok gazete ve derginin internet sitesinde yüzbini aşkın yorum aldı. 13 Haz 2011 tarihinde yapılan Türkiye milletvekili seçimlerinde tekrar Yalova CHP milletvekili seçildi. bu 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi oldu.

Ülkü İnce ile evli ve Salih Arda İnce adında bir oğlu olan Muharrem İnce, hâlen TBMM'deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkan vekilliği görevini yürütmekted

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT