1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Taksicilere Yeni Durak

Taksicilere Yeni Durak

Taksicilere Yeni Durak

      Sultanbeyli Belediyesi, Sultanbeyli Motorlu Taşıyıcılar ve Şoförler Esnaf Odası'nın da desteğiyle ilçeye taksi durakları inşa ediyor.

      Belediyenin öncülüğünde başlayan çalışma sonucunda Sultanbeyli taksiciler yakın zamanda yeni duraklarına kavuşacak. İlçede var olan duraklar taksicilerin ihtiyaçlarını karşılamıyordu. Bu eksiklerin giderilmesi için çalışmalar başlatan belediye, yeni durak projesini hayata geçirdi. Yeni durakların tasarımını ve arsasını Sultanbeyli Belediyesi tahsis ederken, iç tasarımını da şoförler odası yapıyor. 3 ayrı noktaya yapılacak durakların ilkine Mehmet Akif Mahallesi Fatih Bulvarı üzerinde (Çeşme Durağı yakınında) başlandı. Ardından Mehmet Akif Mahallesi Kur-an Kursu Caddesi üzerinde bulunan Merkez Taksi Durağı'nın (Türk Telekom binasının yanı) yapımına başlanacak. Ekipler son olarak da Abdurrahman Gazi Mahallesi'nde bulunan Çiftlik Taksi Durağı'nı Yeşil Caddesi ve Fatih Bulvarı kesişimine inşa edecek.

      Sultanbeyli'de 1999 yılından bu yana taksicilik yapan Ahmet Ekici, yapılan yeni durakların olumlu bir adım olduğunu ifade etti. Ekici, "Yeni ve modern durak iyi olur. İlçemize yakışan bir yapıysa bundan memnuniyet duyarız." dedi. Çiftlik Taksi Durağı sorumlusu Mahmut Abdullah da yeni taksi durağının yapılmasının memnuniyet verici olduğunu kaydederek, "Uzun süredir bekliyorduk. Hayata geçmesi güzel bir gelişme oldu." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT