1. HABERLER

  2. İSTANBUL

  3. Taksim'de Paris'e destek yürüyüşü

Taksim'de Paris'e destek yürüyüşü

İstanbul Taksim'de Paris'te yaşanan olayları protesto etmek amacıyla toplanan grup Galatasaray Meydanı'ndan Fransız Konsolosluğu'na doğru yürüyüşe başladı.

Taksim'de Paris'e destek yürüyüşü

Paris'te gerçekleşen "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne destek amacıyla "sessiz yürüyüş" düzenledindi. Aralarında gazetecilerin de olduğu yaklaşık 100 kişilik grup, Charlie Hebdo saldırısını protesto etmek için Galatasaray’da toplandı.

TAKSİM'DE YÜRÜYÜŞ BAŞLADI

Paris'teki yürüyüşe eş zamanlı olarak Taksim'de de Fransız Konsolosluğu'na doğru yürüyüş başladı. Hepimiz Charlie'yiz pankartı eşliğinde yürüdüler. Yürüyüş sırasına iki kişi gruba tepki gösterince kavga çıktı.

YÜRÜYÜŞE TEPKİ KAVGA ÇIKARDI

Yürüyüşün başlamasının ardından bir kişi grubun önünü keserek, “Bütün dünyada Müslümanların kanı akıtılırken bu topluluğun önemi nedir” şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine polis araya girerek şahsı gözaltına aldı.

YUMRUKLU KAVGA

Hemen ardından bir başka kişi de gruba tepki gösterdi ancak gruptaki eylemcilerin yanıtı sert oldu. Bir eylemci, tepki gösteren şahsı yumrukladı. Polis tarafından gözaltına alınan iki kişi, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

HABERE YORUM KAT