Taliban mağduru Afgan baba; oğlunu 224 dolara, kızını 114 dolara satıyor

Taliban Afganistan'da yönetimi aldığından beri her geçen gün ekonomik kriz daha da artıyor. Dar gelirli Afgan vatandaşları eşyalarını satarak çözüm bulmaya çalışıyorlardı. Bölgedeki son görüntü ise yürek sızlattı. Bir baba pazarda çocuklarını satmaya çalışırken görüntülendi.

Taliban mağduru Afgan baba; oğlunu 224 dolara, kızını 114 dolara satıyor

Taliban Afganistan'da yönetimi ele geçirmişti. Değişimden sonra ekonomik kriz ülkede büyümüştü. Bu gelişmelerin sonucu  dar gelir Afganistan vatandaşlarının  eşyalarını satmasına kadar gitmişti.    

Bölgeden yeni gelen videoya göre bir baba iki çocuğunu pazarda satmaya çalışıyor. Oğlu için 224, kızı için 114 dolar istiyor.

Afganistan'da Taliban'ın yönetime gelmesinden sonra yaşanılan kaosun izleri devam etmekte. Hükümet düştükten sonra, bankalar yaklaşık olarak iki hafta kapalı kaldı. Yoğun nakit ihtiyacı, artan işsizlik ve yoksulluk ile karşı karşıya olan Afgan halkı; senelerce emek vererek kurdukları evlerindeki eşyaları, ikinci el pazarında satmak zorunda kaldılar.  

Taliban mağduru Afgan Baba; oğlunu 224, kızını 114 dolara satıyor

ÇOCUKLARINI EŞYA GİBİ SATIYOR

Ancak yaşanılan sıkıntılar bununla sona ermedi. Sosyal medyada paylaşılan bir görüntüde Afgan bir adam çocuklarını pazarda satmaya çalışıyor. 

  Video sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Bu durum adeta Taliban yönetimi altındaki insanların tablosu. Babası oğlu için 224 dolar, kızı için ise 114 dolar isteğinde bulunuyor.

Taliban mağduru Afgan Baba; oğlunu 224, kızını 114 dolara satıyor

TWITTER'DAN TEPKİLER

   Twitter'da konuyla ilgili birçok paylaşım yapıldı. Bir babanın bunu yapmak zorunda kalması ve toplumun seyrediyor oluşunun çok hüzünlü bir durum olduğu belirtildi. Tarihte gönüllü köleliğin de bu şekilde başladığı ifade edildi.

1
1
0
0
0
0
1
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN