1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Talihsiz kardeşlere araba çarpmıştı... İki cana 290 bin lira

Talihsiz kardeşlere araba çarpmıştı... İki cana 290 bin lira

Geçtiğimiz yıllarda kaldırımda yürüyen iki kardeşe otomobili ile çarparak ölümlereine neden olan ve 8 ay gibi bir süre ile tahlieye edilen sürücü Dursun Hazır,290 bin lira manevi tazminat cezası ödemeye mahkum edildi.

Talihsiz kardeşlere araba çarpmıştı... İki cana 290 bin lira

NE OLMUŞTU?

İstanbul Pendik Köprüsü'nde meydana gelen 18 Temmuz 2017'de ki kazada,iddiaya göre abartı derece de hız yapan müteahhit Dursun Hazır (64), Kurtköy yonüne doğru ilerlediği esnada direksiyon hakimiyetini kaybetti ve yol kenarında hatalı park eden bir araca çarptı. Ardından hızını alamayan bir başka araç daha kaldırımda yürüyen Tuğba Özdemir (21) ile kardeşi,Tuğçe Özdemir'e (20) çarptı.

Talihsiz kardeşler ise bu kazada hayatlarını kaybettiler. Ardından Anadolu 4'ünü ağır Ceza Mahkemesi,sanık Hazır'a iyi hal indirimi uyguladı ve 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 8 ay gibi bir süre tutuklu kalan Hazır sonraki süreçte tahliye edildi. Dosya itiraz hakkı üzerine Yargıtay'a gönderildi.

3 MİLYON LİRA TAZMİNAT

Hayatlarını kaybeden talihsiz kardeşlerin babası ve annesi (Fatma-Yılmaz Özdemir) ise Anadolu 6'ncı Asliye Ticaret Mahkemesi'nde sanık hakkında maddi ve manevi tazminat açtı ve toplam 3 milyon lira tazminat talebinde bulundu. Mahkeme manevi tazminat talebi yönünden davayı resmen kabul eti.

"ADALETE GÜVENİM KALMADI"

Kardeşler için baba Yılmaz Özdemir’e 100 bin, anne Fatma Özdemir’e 100 bin lira, kardeşi Hayrünnisa Nur Özdemir’e ise 90 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi. Karara tepki gösteren Yılmaz Özdemir “Acımız çok büyük. İki kızımı kaybettim. Küçük bir ceza aldı. Cezaevinde bile kalmadı. Sanığa ödül gibi tazminat cezası verildi. Adalete güvenim kalmadı” dedi.

 

 

 

HABERE YORUM KAT