1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. TAMP KBRN Hizmet Grubu Destek Çözüm Ortakları Toplantısı yapıldı

TAMP KBRN Hizmet Grubu Destek Çözüm Ortakları Toplantısı yapıldı

Tekirdağ'da Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) olaylarında TAMP Planına göre görev yetki ve sorumluluğu bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının...

TAMP KBRN Hizmet Grubu Destek Çözüm Ortakları Toplantısı yapıldı

Tekirdağ'da Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) olaylarında TAMP Planına göre görev yetki ve sorumluluğu bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile koordinasyon ve işbirliği toplantısı yapıldı.

Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında hazırlanan, Tekirdağ Afet Müdahale Planı KBRN Hizmet Grubu Destek Çözüm Ortakları Koordinasyon ve İşbirliği Toplantısı İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı. KBRN Hizmet Grubu koordinasyonunda yapılan toplantıya, paydaş kurumların temsilcileri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, emniyet, sağlık, Gıda-Tarım, Orman ve Su İşleri, Meteoroloji, Sahil Güvenlik ve Gümrük Bölge Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Toplantıda 2017 yılı içerisinde yapılacak çalışmalar ile KBRN olaylarına yapılacak müdahale usul ve esasları görüşüldü. KBRN olaylarına müdahalede kullanılacak araç, gereç ve malzemelerin envanterinin çıkarılması ve müdahalede bulunacak personelin eğitim konuları konuşuldu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT