Taoizm ne demek, TDK'ya göre Taoizm kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Taoizm kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Taoizm ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Taoizm nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Taoizm kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Taoizm ne demek, TDK'ya göre Taoizm kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Taoizm ne demek? Taoizm TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi Taoizm kelimesi. Peki Taoizm ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Taoizm nedir, Taoizm kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

TAOİZM NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Taoizm kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.
Taoizm kelimesi Fransızca kökenlidir.

TDK'ya göre Taoizm kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Taoculuk
- Falcılık

TAOİZM CÜMLE İÇERİSİNDE KULLANIMI

- Bugün kadınlar arasında yaşayan tandırname ... ahkâmı ekseriyetle Türk Taoizmi demek olan eski falcılığın artakalanları olmak muhtemeldir.

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KATMAK İÇİN TIKLAYIN