1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Melen Barajı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Melen Barajı açıklaması

Bakan Pakdemirli Melen Barajı'na ilişkin yaptığı açıklamada "Melen'de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ofisi bunu imzaladı. Hiç iş yapmazsan hata da yapmazsın, binlerce baraj yaparsan bir tanesinde de ufak bir problem olabilir." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Melen Barajı açıklaması

Bakan Pakdemirli, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2020 yılı bütçesi ile ilgili konuştu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,  son 17 senede suyun akışına yön veren politikalar izlediklerini, baraj sayısını 276'dan 841'e çıkardıklarını söyledi.   

Bakan Pakdemirli konuşmasında, kurulu gücü de 12 bin 500 megavattan 29 bin megavata çıkardıklarına da değindi. Pakdemirli, ayrıca 2023 yılında 8,5 milyon hektar alanda sulamaya da ulaşmış olacaklarını söyledi. 

"MELEN'DE UFAK BİR TEKNİK PROBLEM OLDUĞU DOĞRUDUR, GEREĞİNİ YAPACAĞIZ"

Ankara, İzmir ve İstanbul'un su problemlerinin konuşulduğunu hatırlatan Pakdemirli, "Biz inşallah Ankara, İzmir ne de İstanbul'u susuz bırakmadık, bırakmayız ve bırakmayacağız. Ankara'da Gerede Sistemini açtık ve 2045 yılına kadar Ankara'nın su problemini çözdük." dedi. 

İstanbul'da su sıkıntısına ilişkin bir haberi gösteren Pakdemirli, CHP Grubu'na yönelik, "Bu, İstanbul'da sizin yarattığınız manzaradır. Biz, İstanbul'u susuzda da bırakmayacağız. Melen'de (baraj) ufak bir teknik problem olduğu doğrudur. Bunun da gereğini yapacağız. Cumhurbaşkanlığı Strateji Ofisi bunu imzaladı. Hiç iş yapmazsan hata da yapmazsın, binlerce baraj yaparsan bir tanesinde de ufak bir problem olabilir." diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT