1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tarsus’ta 97 kişiye tapuları verildi

Tarsus’ta 97 kişiye tapuları verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde arazi toplulaştırılmasından dolayı 97 kişiye tapuları verildi.

Tarsus’ta 97 kişiye tapuları verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde arazi toplulaştırılmasından dolayı 97 kişiye tapuları verildi.

Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Ziraat Odası salonunda düzenlenen tapu teslim töreninde yaptığı konuşmada, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Çiçekli Mahallesi'nde bulunan mülkiyeti hazineye ait arazilerden 2 bin 408 dekar arazinin hak sahiplerine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Tapunun mal sahibi olunduğuna dair önemli bir belge olduğunu, ancak bu alanların en verimli şekilde üretime ve ekonomiye kazandırılması gerektiğini belirten Kaymakam Ünal, "Paylaşmak güzel, emek kutsaldır. Paylaştığımız sürece bereket daha da artar. Paylaşana Allah daha çok verir. Bir şeyin değerini en iyi emek sarf eden bilir. Sizlerde bu tapuları alarak bundan böyle üreteceksiniz. Kazanacaksınız, kazandıracaksınız. Kazandıklarınızın bir kısmını mutlaka paylaşın. Sizlere bol ve bereketli çalışmalar diliyoruz" dedi.

Mersin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yüksel Şahin, Mersin'in çok önemli bir tarım bölgesi olduğunu belirterek, "Mersin'de 100'ün üzerinde çeşit ürün yetiştiriliyor. Bu çok önemlidir. Mersin sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli tarım bölgelerinden biridir. Bakanlığımız çok yerde arazileri tarım bölgesi ilan ederek korunmasını sağladı. Şimdi burada 97 hak sahibi köylüye 115 parsel ve toplam 2 bin 408 dekar arazinin tapularını veriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer ise konuşmasında, aile ziraatının önemine değinerek, "Dağıtılan araziler bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Tarım ve toprak her insan için için çok önemlidir. Bakın toprakla uğraşanlar hep daha sağlıklıdır. Biz üreticiler olarak bereketli topraklara sahip olduğumuzun bilinciyle üretmeye ve teknolojiyi yakalamaya devam edeceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından, hak sahiplerine tapuları törenle verildi.

Tarsus’ta 97 kişiye tapuları verildi

Tarsus’ta 97 kişiye tapuları verildi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT