Taşdoğan’dan memur zammına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, memur zamlarına tepki gösterdi.

Taşdoğan’dan memur zammına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, memur zamlarına tepki gösterdi.

MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, 4. toplu Sözleşme görüşmelerinde sağlanan mutabakatın ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının duyurduğu zam oranlarına tepki gösterdi. 2018 yılı ilk altı ay için yüzde 4, ikinci altı ay için yüzde 3.5, 2019 yılı ilk altı ay için yüzde 4, ikinci altı ay için yüzde 5 zam yapılacağını hatırlatan İl Başkanı Taşdoğan, "Yeni Türkiye" diyenlerin hesap makinelerinin bozuk olduğunu savundu. Taşdoğan, "Yaptıkları zam açıklamasıyla 20 milyon insanın beklentilerini, umutlarını boş çıkardılar. Müzakerede sözde memurları temsil ettiğini sanan Memur-Sen ise hükumetin bir miktarlık artışını kasılmadan kabul etmiştir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu bu konuda memuru ve emeklileri memnun edecek bir çalışma başlatmalıdır. Yapılan zamlar komik rakamlardır. Memurları temsil etmeyi bile beceremeyen bir sendikayı karşınıza almışsınız. Komik rakamları da kabul ettiriyorsunuz. Duymak istediklerinizi memur ve emeklilerin sesine kulak vererek duyun, size yandaş olan sendikalardan değil. Bu ülkenin emekçilerine alın terlerinin hakkı verilmek üzere oturulan masada, laubali bir anlaşma imzalanması kesinlikle yanlıştır, kabul edilemezdir. Bu zam anlaşması derhal iptal edilmelidir. Memur ve emeklilere enflasyon rakamları ve farkları göz önüne alınmalı ve zam buna mukayese edilmelidir. Enflasyon altında zam teklif ederek memur ve emeklilerle dalga geçilmemelidir. Memur-Senli memurlar da bu konunun sessiz temsilcilerine karşı sessiz kalmamalıdır. MHP memurun, işçinin, emeklinin, öğrencinin, çiftçinin kısacası Türkiye Cumhuriyetinin şerefli madalyası olan tüm fertlerinin yanındadır" diye konuştu.

Taşdoğan’dan memur zammına tepki

Kaynak: İHA

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar