1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Taştan: İmam hatiplerde hak arama dönemi bitmiştir

Taştan: İmam hatiplerde hak arama dönemi bitmiştir

Pendik’te bulunan imam hatip ortaokul ve liseleri müdürleri istişare ve planlama yapmak üzere 1-2 Ekim’de Düzce-Akçakoca’da bir araya geldi.

Taştan: İmam hatiplerde hak arama dönemi bitmiştir

Pendik’te bulunan imam hatip ortaokul ve liseleri müdürleri istişare ve planlama yapmak üzere 1-2 Ekim’de Düzce-Akçakoca’da bir araya geldi. 2016-2017 Öğretim yılının planlandığı ve başarıya yönelik tedbirlerin görüşüldüğü çalıştay Uluslararası ve Pendik İmam Hatip Okulları Koordinatörü Şerafettin TAŞTAN’ın açılış konuşması ile başladı.

Çalıştay vesilesi ile bir araya gelen okul müdürlerinin heyecanına değinen TAŞTAN, “İmam hatip okullarını sıradan bir okul değil bir dava aşkıyla çalışılan ve geleceğimizin inşa edildiği kurumlar” olarak niteledi ve katılımcılara başarılar diledi. Okul müdürleri de, “Artık imam hatiplerin hak arama döneminin sona erdiği, elde edilmiş hakların hakkını verme döneminin başladığı” anlayışına göre hareket edeceklerini, ülkesine, milletine ve insanlığa faydalı bir nesil yetiştirebilmenin gayreti içinde olacaklarını ve Pendik’te bulunan tüm imam hatip okulları olarak tıpkı bir vücudun organları gibi uyum ve ahenk içerisinde birlik ve beraberlik duygusu ile hareket edeceklerini ifade ettiler.

Açılışın ardından grup istişare toplantılarıyla devam eden çalıştayın son bölümünde 2016-2017 öğretim yılında yapılacak etkinliklerin ve projelerin planlaması yapılarak akademik başarının artmasına yönelik tedbirler görüşüldü.

img-20161002-wa0031.jpg

“ARTIK KORUYUCULUKTAN KURUCULUĞA GEÇMEMİZ GEREKİYOR”

Çalıştaya, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Ahmet TAŞGETİREN de misafir olarak katıldı. TAŞGETİREN, okul müdürlerine yaptığı konuşmada yetişmiş insan problemi olduğuna değinerek, “Yetişmiş insan problemimiz var. Türkiye olarak, İslam dünyası olarak genellikle kaybediyoruz. Dünyada yetişmiş insan yarışı var. Bugün yetişmiş insan kavramının içine ne giriyorsa onu yapmak lazım. Yumruk sıkan, sokağa çıkan, slogan atan gençlik yetiştiriyoruz ancak kurucu adam yetiştiremiyoruz. Artık koruyuculuktan kuruculuğa geçmemiz gerekiyor. Kurucu insan yetiştirmeliyiz. Can havliyle çalışmamız lazım. Gençlerimizle iletişim sorunumuz var. Size bir örnek vermek istiyorum. Hatırlarsanız Eski Başbakan Sayın Davutoğlu Bingöl’ü ziyaret ettiğinde bir öğrenciyle satranç oynamıştı. Oyun esnasında öğrenciye ‘çak’ yaptı. Öğrenciye, ‘Başbakan beni tanıyor ve anlıyor’ demek istemişti. İşte bu örnekte olduğu gibi heyecanımızı çocuklarımıza yansıtmamız lazım. Derdi olan genç yetiştirmemiz lazım. Çocuğa önemli olduğunu bildirmemiz lazım. Sadece proje imam hatiplere yatırım yapıp diğer okullarımızı gözden çıkartırsak çok tehlikeli bir yola girmiş oluruz. Gözden çıkarmayı düşündüğümüz çocuklara haksızlık olur. Türkiye’yi bir bütün olarak düşünmek lazım. Diğer devlet okullarına, hatta Robert Kolejine de ulaşmak lazım. Bu yolda atacağınız her bir adım için insanımızın duası sizinledir, çalışmalarınızda muvaffakiyetler diliyorum” dedi

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.