1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Taşyapı’dan Başkan Aykurt Nuhoğlu'na suç duyurusu

Taşyapı’dan Başkan Aykurt Nuhoğlu'na suç duyurusu

Kadıköy'deki birçok yere haciz gönderen Taşyapı, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Taşyapı’dan Başkan Aykurt Nuhoğlu'na suç duyurusu

Kadıköy'deki birçok yere haciz gönderen Taşyapı, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kadıköy'ün en önemli arazilerinden Meteoroloji arsasına yaptığı dört gökdelende ruhsata aykırı toplam dokuz bin metrekare inşaat yapan Taşyapı, Kadıköy Belediyesi'ne "inşaatı hukuka aykırı ve keyfi eylemlerle" durdurarak kendisini zarara uğrattığı gerekçesiyle tazminat davası açmıştı. İstanbul Anadolu 6.Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada tartışmalı bilirkişi raporu ile Kadıköy Belediyesi'nin 101.859.043,16 TL maddi tazminat ödemesine karar verilmiş ardından haciz işlemleri başlatılmıştı. Gerekçeli kararın açıklanmasının ardından 24. İcra Müdürlüğü'ne başvuruda bulunarak Kadıköy Belediyesi'nin taşınmazları ve banka hesaplarına el konulmasını isteyen firmanın haciz konulmasını istediği yerler arasında camiler, parklar ve muhtarlık binaları vardı.

Kadıköy Belediyesi karara itiraz ederek bir üst mahkemeye başvurmuştu. Bu arada Taşyapı'nın Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığı ruhsat 9 bin metre karelik ruhsata aykırı bölüm olması nedeni ile iptal edilmişti.

Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Taşyapı'nın bu kez de Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'na kendisine "basın yoluyla hakaret" ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu belirtti. Başkan Nuhoğlu, 15 Mart Çarşamba günü saat 15.00'de ifade vermek üzere İstanbul Anadolu Adliyesi'ne gidecek.

Konuya ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, "Tazminat cezası nasıl benim şahsıma değil Kadıköylülere gönderildiyse, haciz nasıl bana değil Kadıköy'ün camilerine, parklarına gönderildiyse bu suç duyurusu da bana değil Kadıköylülere karşı açılmıştır. Ben Kadıköy'lülerin temsilcisi olarak bu görevdeyim. Ve Kadıköylüleri hiç kimse korkutamaz, yıldıramaz. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Ruhsata aykırı olarak yapılan inşaatı bu tür numaralarla unutturamazlar. Bu ülkede adalet var ve adalet halktan ve haklıdan yana olacak" dedi.

HABERE YORUM KAT