1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tatvan’da projeler devam ediyor

Tatvan’da projeler devam ediyor

Bitlis'in Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hayata geçirilen 5 ayrı proje devam ediyor.

Tatvan’da projeler devam ediyor

Bitlis'in Tatvan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde hayata geçirilen 5 ayrı proje devam ediyor.

Tatvan SYDV'nin devam eden projeleriyle ilgili değerlendirmede bulunan Kaymakam Mehmet Ali Özkan, projelere yoğun talep ve ilginin olduğunu söyledi. Projeler sayesinde gerekli ve bir o kadar faydalı işlere imza atıldığını kaydeden Kaymakam Mehmet Ali Özkan; Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM), TADEM Eğitim ve Etüt Merkezi, TADEM Engelli Oyun Evi, Yaşlı ve Engelli Bakımı Projesi ve Tatvan Okuyor Projesi olmak üzere toplam 5 projenin aktif olarak devam ettiğini belirtti. Özellikle kütüphanelerin öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Kaymakam Özkan, kütüphanelerden ilçe stadının yanında olanının haftanın 7 günü Polis Kampının yanında bulunan, diğerinin ise pazar günleri hariç haftanın 6 günü hizmet verdiğini vurgulayarak, "Kalkınma Bakanlığının Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında hayata geçirilen "Tatvan Okuyor" projesi kapsamında ilçemize kazandırılan iki ayrı kütüphane, öğrencilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. İlçemize kazandırılan iki ayrı kütüphaneden hem sınavlara hazırlanan öğrenciler hem de boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirmek isteyenler istifade ediyor. Ayrıca, kütüphaneye gelen öğrencilere ücretsiz olarak çay ve kahve ikramları yapılarak öğrencilerin nezih bir ortamda hem ders çalışmaları hem de kitap okumaları sağlanıyor" dedi.

Engelliler Eğitim ve Oyun Evi projesinde de faaliyetlerin tüm hızıyla devam ettiğini dile getiren Kaymakam Özkan, bu merkezden her gün bedensel, fiziksel ve zihinsel engeli 40 çocuğun istifade ettiğini ifade ederek, diğer projelerle ilgili şu bilgileri verdi:

"Kalkınma Bakanlığının Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında hayata geçirilen "Tatvan Okuyor" projesi kapsamında ilçemize kazandırılan iki ayrı kütüphane, öğrencilerin yoğun ilgisi ile devam ederken, "Yaşlı ve Engelli Bakımı" projesi sayesinde ise günlük bakım ve temizliğini yapamayan 37 yaşlı ve engelli vatandaşın bir yandan temizlikleri yapılırken diğer yandan ise bulaşıkları ve çamaşırları yıkanıp, giysileri ütüleniyor hem de yemekleri pişiriliyor. Aile Destek Merkezi projesi ile ilçemizdeki 15-60 yaş aralığındaki dezavantajlı genç kızların ve ev hanımlarının kişisel gelişimlerini tamamlamalarını ve mesleki yeterlilik kazanmaları hedeflenirken, Engelliler Eğitim ve Oyun Evi projesi ile ilçemizdeki bedensel, fiziksel ve zihinsel engeli çocuklarlara yönelik eğitimler veriliyor. Son olarak TADEM Eğitim ve Etüt Evi ile de öncelikle aile destek merkezinden faydalanan kadınların çocukları olmak üzere tüm çocuk ve gençlerin ders çalışarak okul derslerine katkı sağlanması amaçlanıyor. Tüm bu projelerimiz aralıksız olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bu projeler sayesinde de birçok gerekli ve faydalı işlere imza atılmış oluyor. İnşallah imkanlar dahilinde bu ve benzeri projelerimizin devamlılığını sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bu projelerin en faydalı şekilde yürütülmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum."

Tatvan’da projeler devam ediyor

Tatvan’da projeler devam ediyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT