Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

TRT'nin yeni dizisinde rol alacak olan başarılı oyuncu Tayanç Ayaydın'ın hayatı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır? Detaylar haberimizde...

Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Uzun aranın ardından tekrar ekranlara dönen oyuncu Tayanç Ayaydın'ın hayatı araştırma konusu edildi. Peki Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır? İşte ayrıntılar...

TAYANÇ AYAYDIN KİMDİR? NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Tayanç Ayaydın, 7 Ağustos 1979 tarihinde İstanbul’da İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokulu Özel Doğa kolejinde okumuştur. Liseye Tercüman Lisesinde başlıyor ve İstek Vakfı Lisesi ile devam ediyor. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro bölümünde okudu ve 2001 yılında mezun oldu. Komedi Dram Tiyatro Topluluğu, Stüdyo Drama ve Alchera Tiyatro Topluluğu’nda oynadı. Alchera’da barmenlik de yaptı.

Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

2004 yılında oynayan “Aliye” dizisinde Doktor Kahraman rolü ile tanınmaya başladı.
Ben Hopkins imzalı "Pazar-Bir Ticaret Masalı" filminde göstermiş olduğu başarılarla dikkatleri üzerine çekmiş 2008 yılında düzenlenen Antalya Altın Portakal Film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü yine aynı yılda düzenlenen Locarno Film Festivalinde en iyi erkek oyuncu ödüllerini kazanmıştır.
Osman Sınav tarafından yaratılan, 2009 yılında başlayan “Sakarya Fırat” dizisinde başrol oynadı.
14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren “Zeytin Tepesi” dizisinde başrollerini Aslıhan Gürbüz ve Tayanç Ayaydın oynuyor. Diğer rollerdeAtilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci, Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi’nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi.

Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Eğirdir gölü kıyısında da bir evi olan Tayanç Ayaydın, bateri, gitar ve saksafon çalabiliyor.
Tayanç Ayaydın, 5 Temmuz 2011 tarihinde oyuncu Bulut Köpük ile evlendi. Ancak evlilik 4 ay sürdü. Yabancı uyruklu öğretmen sevgilisi Sally Ghalayini ile nişanlandı.
2016 yılında Kanal D’de yayınlanan ve senaryosunu Mahinur Ergun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın, Burcu Biricik, Ecem Özkaya, Seray Gözler Yeniay, Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynadığı “Hayat Şarkısı” adlı dizinin müziklerini Mithat Can Özer, Çağlar Haznedaroğlu ve Uğur Akyürek yaptı.

Tayanç Ayaydın Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

EVLİ Mİ?

Başarılı oyuncu Tayanç Ayaydın, 2011 yılında kendisi gib oyuncu olan Bulut Köpük ile düyaevine girdi. Ancak bu evlilik yalnızca bir kaç ay sürdü. Daha sonra yabancı uyruklu Sally Ghalayini ile 2015 yılında hayatını birleştirdi.

ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER 

*Bir Zamanlar Kıbrıs    
*Yeni Hayat   
*Tek Yürek    
*Kırgın Çiçekler    
*Emanet  
*Hayat Şarkısı   
*Son Bir Dans    
*Zeytin Tepesi   
*Aşk Kırmızı  
*Sakarya Fırat  
*Büşra   
*Ey Aşk Neredesin?  
*11e 10kala   
*Aşk Yakar   
*Pazar - Bir Ticaret Masalı    
*Sıla    
*Kalbin Zamanı    
*Ziyaret   
*Aliye  
*Gece Yürüyüşü   

 

1
0
1
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡