1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Tayfun Kahraman kimdir?

Tayfun Kahraman kimdir?

Tayfun Kahraman, İBB Başkanı İmamoğlu tarafından Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine atandı. Bu durum da Kahraman hakkında internette arama yapılmasına yol açtı. Peki Tayfun Kahraman kimdir? Detaylar haberimizde.

Tayfun Kahraman kimdir?

Tayfun Kahraman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından  Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine atandı. Birçok internet kullanıcısı Kahraman hakkında bilgi edinmek için internette arama yapıyor. Kahraman, merak konusu. Peki Tayfun Kahraman kimdir? Detaylar haberimizde.

Tayfun Kahraman kimdir?

TAYFUN KAHRAMAN KİMDİR?

1981 tarihinde İzmir’de doğan Kahraman'ın özgeçmişi şu şekilde:

Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde 2004 yılında lisans eğitimini tamamlayarak, şehir plancısı unvanı ile mezun olan Kahraman, 2006 – 2010 yılları arasında iki dönem TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’nda "profesyonel çalışan" olarak Sekreter Üye görevinde bulundu.

Kahraman, TMMOB Şehir Plancıları Odası’nda 2010 yılında başladığı İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine 2019 yılı Ocak ayına kadar devam etti. 2010 -2014 yılları arası Oda Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulundu. 2009 – 2014 yılları arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Koruma Bölge Kurulu’nda Kültür ve Turizm Uzmanı olarak görev aldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Kent Planlama Programında başladığı yüksek lisansını 2010 yılında, Doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi programında 2017 yılında tamamladı. 2014 – 2018 yılları arasında Beylikdüzü Belediyesi’nde danışman olarak çalışmalara destek veren Kahraman, 2014 yılından bu yana görev aldığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışıyor.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Genel Merkezi ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliklerini sürdüren Kahraman, Planlama Dergisi’nin editörlüğünü de yürütüyor. Ayrıca Şehircilik, Kent Planlama ve İmar Mevzuatı konularında ders ve seminerler veren Kahraman, kongre ve konferanslara konuşmacı olarak katılıyor. Çeşitli gazete, dergi ve haber sitelerinde yazıları yayınlanan Kahraman, iyi derece İngilizceye sahiptir. Kahraman, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

HABERE YORUM KAT