1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tayland Kralı yine ülkesini karıştıracak: 20 cariyesini ordu mensubu yaptı

Tayland Kralı yine ülkesini karıştıracak: 20 cariyesini ordu mensubu yaptı

Alman medyasında yayınlanan habere göre Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn (Rama X) 20 cariyesini ordu mensubu yaptı. Bu hareket ülkesinden büyük tepkilere yol açarken olaylarıyla ünlü kralın cariyelerine "Özel Hava Kuvvetleri" ismini verdiği iddia edildi.

Tayland Kralı yine ülkesini karıştıracak: 20 cariyesini ordu mensubu yaptı

Tayland Kralı sürekli aldığı kararlarla konuşulurken yine tartışma yaratacak yeni bir karar geldi. Dünyanın tartışmalı lideri Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'un (Rama X) olarak adlandırılan 20 cariyesini ordu mensubu yaptığı ileri sürüldü.

Tayland'da koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tüm ülkede sosyal izolasyon uyguladığı zamanda 20 cariyesi ile Almanya'ya kaçan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ile ilgili gelişme yeni yaşandı.Dünyanın tartışmalı lideri Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'un (Rama X) olarak adlandırılan 20 cariyesini ordu mensubu yaptığı ileri sürüldü. Alman medyasında yayınlanan habere göre, Vajiralongkorn'un cariyelerine rütbe de verdiği belirtildi. Kralın bu hamlesinin ülkede büyü tepkilere neden olduğu belirtildi.

CARİYESİNİ BAŞ METRESİ İLAN ETMİŞTİ

Eksantrik kralın 30 milyar dolarlık kişisel servete sahip olduğu ve zamanının çoğunu geçirdiği Almanya'da 12 milyon dolar değer biçilen bir evi bulunuyor. Kral Maha Vajiralongkorn, daha önce dördüncü eşinin katıldığı resmi törenle cariyesini baş metres ilan etmişti.

Tayland Kralı yine ülkesini karıştıracak: 20 cariyesini ordu mensubu yaptı

CARİYELERİNE O İSMİ VERDİ

Son olarak ortaya atılan iddiaya göre Tayland Kralı, her cariyesine Tayland ordusunda bir görev veriyor ve ordu mensubu yapıyor. Kral, askeri unvanlara sahip cariyelerine "Özel Hava Kuvvetleri" ismini verdiği ileri sürüldü.

Kaynak: DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT