1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan deprem için yardım kampanyası talimatı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan deprem için yardım kampanyası talimatı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan Mustafa Şentop'un talimatı ile milletvekilleri ve meclis personeli nezdinde, Elazığ ve Malatya'daki depremzedelere katkı sağlamak için yardım kampanyası başlatıldı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan deprem için yardım kampanyası talimatı

TBMM, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle milletvekilleri ve meclis personeli nezdinde yardım kampanyası başlattı. Yardım kampanyası, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un talimatıyla, Meclis İdare Amiri Halil Özcan imzasıyla milletvekillerine, TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun imzasıyla da tüm personele bir yazı ile duyuruldu. Yazıda, Cumhurbaşkanlığı tarafından AFAD Başkanlığınca koordine edilmek üzere ülke çapında bir kampanya başlatıldığına işaret edilerek, Meclis’in de Halk Bankası nezdinde bir hesap açıldığı bilgisi yer aldı.

Kampanyaya göre yardımda bulunmak isteyen milletvekilleri ve meclis personeli, Halkbank TBMM Şubesinde açılan hesaba para yatırabilecekler. Halkbank TBMM şubesinde toplanan paralar AFAD Başkanlığının belirlemiş olduğu hesaba aktarılacak.

HABERE YORUM KAT