1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandı

TBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandı

TBMM Genel Kurulu 16 Nisan'da son ilk kez toplandı. Genel Kurul öncesi milletvekillerine maske ve ve eldiven dağıtılırken, CHP'liler ise Türk Bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk imzalı kırmızı maske dağıttı.

TBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandı

Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışmalarına ara veren TBMM Genel Kurulu, 16 Nisan'dan sonra ilk kez  Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Kurul'a katılan milletvekillerine girişte eldiven ve maske dağıtıldı. CHP'liler ise, üzerinde Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk imzalı kırmızı maske dağıttı. Farklı renklerde maskeler takan milletvekillerinin Genel Kurul'da sosyal mesafe kuralına uydukları görüldü.

BEKÇİLERE İLİŞKİN KANUN TEKLİFİ ELE ALINDI

Genel Kurul'da ilk olarak çarşı ve mahalle bekçilerinin uzun süredir beklediği kanun teklifi ele alındı. Teklifle, on binlerce bekçinin görev ve yetkileri yeniden belirleniyor. Teklife göre, bekçiler kimlik sorabilecek, üst ve araç araması yapabilecek.

TBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandı

VEKİLLER SOSYAL MESAFEYE UYACAK, MASKE TAKACAK

TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, Meclis çalışmalarını yerinde takip etti. TBMM bürokratları ile birlikte eksikleri ve talepleri alan Şentop, Meclis kampüsünü gezerken milletvekilleri ile de sohbet etti. Şentop, milletvekillerinin Genel Kurul'da sosyal mesafe kuralına uyacaklarını ve maske takacaklarını belirterek, alınan tedbirlerin devam edeceğini aktardı.

TBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandıTBMM Genel Kurulu, maskeli ve sosyal mesafeli oturumla toplandı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT