1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TBMM Genel Kurulunda MHP ve HDP'liler birbirine girdi

TBMM Genel Kurulunda MHP ve HDP'liler birbirine girdi

TBMM Genel Kurulunda, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve HDP'li vekiller arasında gerginlik çıktı. Vekiller sosyal mesafeyi yok sayarak birbirinin üzerine yürürken genel kurula ara verildi.

Koronavirüs salgını gölgesinde toplanan TBMM Genel Kurulu, ceza infaz yasası görüşülürken ortalık karıştı.

Gündem dışı söz alan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ceza infaz yasası düzenlemesini eleştiren HDP milletvekillerine, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bugün PKK'lı teröristlerin gerçekleştirdiği, 5 sevilin şehit olduğu saldırı üzerinden yanıt verdi. Enginyurt, "5 Kürt vatandaşı, Diyarbakır'da bir pusuda hayatlarını kaybetti. Hiç kimse PKK'lı hainlerin affını bu Meclis'ten beklemesin. Terör sevicileri lanetliyorum" dedi.

GENEL KURULA ARA VERİLDİ

HDP'liler oturdukları yerden, "Sayın Başkan; bize terörist diyor" diyerek,  Enginyurt'a tepki gösterdi. Enginyurt ile MHP'liler arasında tartışma çıktı. Diğer milletvekillerinin de dahil olmasıyla tartışma büyüdü.

HDP'lilerin üzerine yürümek isteyen Enginyurt'u, diğer milletvekilleri engelledi. MHP'liler ile HDP'liler arasındaki tartışma ve gerginlik uzayınca genel kurula ara verildi.

HABERE YORUM KAT