1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. TBMM Genel Kurulu’nda tripod krizi

TBMM Genel Kurulu’nda tripod krizi

TBMM Genel Kurulu'nda 2018 bütçe görüşmeleri devam ediyor. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP İzmir milletvekili Musa Çam'ın kürsüde yaptığı konuşmayı...

TBMM Genel Kurulu’nda tripod krizi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda tripod krizi yaşandı.

TBMM Genel Kurulu'nda 2018 bütçe görüşmeleri devam ediyor. TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP İzmir milletvekili Musa Çam'ın kürsüde yaptığı konuşmayı sosyal medya "periscope'tan yayınlayan CHP İstanbul milletvekili Ali Şeker ve yanında selfie çubuğu getiren CHP Malatya milletvekili Veli Ağbaba'yı uyardı. Aydın, milletvekillerine mutabakat metnini ve iç tüzükü hatırlattı. Aydın, bütçe görüşmelerinin 24 saat yayınlandığını kaydetti ve Şeker ve Ağbaba'nın yanlarında getirdikleri selfie ve tripod'u kaldırmalarını istedi. Daha sonra CHP İstanbul milletvekili Mehmet Bekaroğlu kürsüye çıktı ve konuşmasını yaptı. Aydın, Bekaroğlu'nun konuşmasından sonra da uyarısını yaptı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel kendi konuşmacılarını yayınladıklarını söyledi.

Aydın, iç tüzükü uygulayarak, Şeker'den tripodu kaldırmalarını istedi. CHP milletvekillerinin itirazları devam ettiğinden oturuma on dakika ara verdi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT