1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TBMM'de koronavirüs krizi büyüyor: Vekiller, aşçılar ve şoförler karantina altında

TBMM'de koronavirüs krizi büyüyor: Vekiller, aşçılar ve şoförler karantina altında

Tüm dünyayı ablukası altına alan yeni tip koronavirüs, Türkiye'yi de derinden etkilemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iki ayrı test yapılmasının ardından sonucu pozitif çıkan TBMM Hastanesi doktorunun ardından, bir çok meclis personelinin testlerinin pozitif çıktığı iddiası öne sürüldü. İşte ayrıntılar...

TBMM'de koronavirüs krizi büyüyor: Vekiller, aşçılar ve şoförler karantina altında

Geçtiğimiz hafta Meclis doktorunda çıkan koronavirüsün ardından yapılan ikinci test sonucu da pozitif çıkmasının ardından alınan önlemler artırıldı.

İKİNCİ TEST POZİTİF

Koronavirüs belirtileri gösterdiği için geçen hafta iki ayrı test yapılan Meclis Hastanesi doktorunun negatif çıkan ilk test sonucunun ardından ikinci test sonucu ise pozitif çıktı.

İki hafta içerisinde doktor tarafından muayene edilen milletvekilleri, danışmanlar, Meclis personeli ve gazetecilerin, evlerinde karantina altına girmesi istendi.

Meclis Hastanesi'nde görevli kulak, burun, boğaz doktoru, Ankara Şehir Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

KAMERA KAYITLARI İNCELEME ALTINA ALINDI

Edinilen bilgiye göre, Sağlık Bakanlığı, uzman doktorun muayene ettiği kişileri arayarak uyardı, kendilerini izole etmelerini istedi. Doktorun son sağlık durumu hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken Meclis Başkanlığı da kamera kayıtlarını inceleme altına aldı. Doktorun muayene dışında temas ettiği kişilerin de bu yolla belirlenerek uyarıldığı öğrenildi.

ÇOĞUNLUK MECLİS PERSONELİ

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, Bakanlık tarafından uyarılan kişilerin büyük bir bölümünü Meclis personeli oluşturdu. TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı'na bağlı olarak çalışan ve virüs şüphesi taşıyan personel arasında kuaför, çay ocağı çalışanı, işçi, kimyager, aşçı, hizmetli, garson, memur ve birim şefleri bulunuyor.

Bu isimlerin tüm vekiller ve ziyaretçilerle bir arada bulunduğu ve bu nedenle ‘riskin sanılandan büyük olduğu’ bildirildi. Termal kamera ve seyyar hastane kurulan TBMM'de hastalık şüphesi taşıyan milletvekilleri arasında HDP'li, AK Parti'li, CHP'li isimlerin bulunduğu bildirildi. Parti genel başkanlarına da hizmet veren bazı şoförlerin de karantinada olduğu bildirildi.

HABERE YORUM KAT