1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. TCDD açıkladı! İran ile tren seferleri durduruldu

TCDD açıkladı! İran ile tren seferleri durduruldu

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), İran'da ortaya çıkan yeni tip koroanvirüs (Kovid-19) nedeniyle Türkiye-İran arasındaki yük ve yolcu tren seferlerinin 23 Şubat 2020'den itibaren geçici süreyle durdurulduğunu açıkladı.

TCDD açıkladı! İran ile tren seferleri durduruldu

Dünyayı tehdit ederek hızla yayılan ve İran'da ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle TCCD, Türkiye ile İran arasındaki yük ve yolcu tren seferlerinin 23 Şubat 2020'den itibaren geçici süreyle durdurulduğunu açıkladı.

TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, İran'da koronavirüs salgını nedeniyle gerçekleşen ölümler üzerine Türkiye'nin İran sınırı kapattığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

"Türkiye- İran arasında karşılıklı olarak işleyen Transasya Ekspresi ve Van Tahran yolcu treni ile yük tren seferleri 23 Şubat Pazar günü saat 17.00 itibariyle geçici olarak durduruldu. Bilindiği üzere, Türkiye ile İran arasındaki demiryolu ile yolcu bağlantısı; Ankara-Tahran-Ankara arasında haftada bir gün çalışan Trans Asya treni ve Van-Tahran-Van arasında haftada bir gün çalışan Van-Tahran treni ile sağlanıyordu."

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT