1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tekirdağ'da 80 sporcuya karate kuşak terfi sınavı

Tekirdağ'da 80 sporcuya karate kuşak terfi sınavı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 80 sporcu için üçüncü dönem karate kuşak terfi sınavı yapıldı....

Tekirdağ'da 80 sporcuya karate kuşak terfi sınavı

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 80 sporcu için üçüncü dönem karate kuşak terfi sınavı yapıldı.

Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen sınava 80 öğrenci katıldı. Yapılan sınavın ardından 20 sporcu sarı, 20 sporcu turuncu, 10 sporcu yeşil, 10 sporcu mavi, 10 sporcu kahverengi, 10 sporcu siyah kuşağa geçti.

Karate antrenörü Alperen Çitak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de olduğu gibi Tekirdağ'da da karate sporunun öneminin arttığını söyledi.

Çitak, gençlerin sporla zaman geçirerek özgüven kazandıklarını ifade ederek, "Sporu sevdirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Tekirdağ Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü karatecileri bir üst kuşağa terfi etti. Gösterdikleri gayret, sabır ve cesaretlerinden dolayı hepsini tebrik ediyorum. Velilerimize de çocuklarımızı aktif bir yaşama yönlendirerek karate sporuna gösterdikleri saygı, sevgi ve alakadan dolayı sonsuz saygılarımı sunuyorum." dedi.

Karate kuşak terfi sınavına Tekirdağ Gençlik ve Spor Şube Müdürü Abdülkerim Kasap ve aileler katıldı.

Sınavın ardından sporculara kuşakları verildi.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT