1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tekirdağlı karatecilerden şampiyonluk başarısı

Tekirdağlı karatecilerden şampiyonluk başarısı

Türkiye Karate Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılan 30. Uluslararası Boğaziçi Karate Şampiyonasına...

Tekirdağlı karatecilerden şampiyonluk başarısı

Türkiye Karate Federasyonunun faaliyet programında yer alan ve İstanbul Bağcılar Olimpik Spor Salonunda yapılan 30. Uluslararası Boğaziçi Karate Şampiyonasına Tekirdağ'dan katılan 10 sporcu 6 altın madalya ve 3 gümüş madalyanın sahibi oldu.

25 ülkeden,108 kulüp ve 1502 sporcunun katıldığı müsabakalarda 135 dalda madalyalar sahiplerini bulurken, Türkiye tüm kategorilerde kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Türkiye genel madalya sıralamasında turnuvayı birinci bitirirken, Azerbaycan ikinci, Ukrayna ise üçüncü oldu. Şampiyona da Ümit Genç ve Büyükler kategorisinde Milli Takım düzeyinde 4 sporcu Türkiye'yi başarı ile temsil ettiler.

Milli Takım adına Büyük Bayanlar Takım Kumite kategorisinde Tuğçe Günyılmaz 2'nci, Genç Erkek +76 kategorisinde Nedimcan Diker 1'inci,Takım kumitede 22'nci olarak, Gençler kategorisinde Ferdi Kumite ve Takım Kumite de Tuncay Kuzu Türkiye'yi başarı ile Ümitler kategorisinde ise, Uğur Burak Özgündüz +70 kilogramda Ferdi Kumitede 3'üncü,Takım Kumitede 2'nci olarak Türkiye'yi temsil ettiler.

Şampiyonaya Tekirdağ'dan katılan sporculardan, Doğu Taş 2006 doğumlu minik erkekler 33 kilogramda şampiyon, İklim Şevval Kalpaklı Minik Bayan +40 kilogramda şampiyon, Emirhan Durmuş minik erkekler 35 kilogramda şampiyon, Alper Ülkü Yıldız erkekler 50 kilogramda şampiyon, Ayşe İlknur Temel Genç Bayan 59 kilogramda şampiyon, Lara, İklim, Yağmur ve Ebrudan oluşan Minik Bayan Kumite takımı Şampiyon, Lara Ceren Şener Minik Bayan 32 kilogramda 2'nci, Ebru Düzgüner Minik Bayan 35 kilogramda 2'nci, Betül Altıok Yıldız Kumite 40 kilogramda 2'nciliği elde etmeyi başardı.

Tekirdağlı karatecilerden şampiyonluk başarısı

Tekirdağlı karatecilerden şampiyonluk başarısı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT