1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tel Aviv’de ABD Büyükelçiliği önünde protesto

Tel Aviv’de ABD Büyükelçiliği önünde protesto

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve ABD Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planı Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği...

Tel Aviv’de ABD Büyükelçiliği önünde protesto

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması ve ABD Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planı Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği binası önünde toplanan binlerce İsrail vatandaşı Filistinli tarafından protesto edildi.

Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği binası önünde toplanan binlerce İsrail vatandaşı Filistinli, "Biz Kudüs'ü işgalcilere vermeyeceğiz", "Kudüs'ün geleceği Amerikan kovboyları tarafından belirlenmeyecek" şeklinde dövizler taşıdı. Ayrıca bazı protestocular ellerinde Trump'ı "yılan" olarak gösteren pankartlar taşıdı. Protestocular, bir yılan görselinin başına Trump'ın fotoğrafını yerleştirilerek, "ABD yılanın başıdır" yazılı dövizler taşıdı.

İsrail'deki Arap vatandaşlarını temsil eden Yüksek Arap Komitesi Başkanı Muhammed Bereket yaptığı açıklamada, "İsrail vatandaşı Filistinliler olarak Kudüs'e olan desteğimizi belirtmek için buradayız" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını açıklamasının ardından tüm dünyada protesto gösterileri düzenlenmeye ve Trump kınanmaya devam ediyor.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT