1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti!

Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti!

İstanbul Gaziosmanpaşa'da mobilya işçisi Mert Al, (28) temizlik için eve çağırdığı A. T. G.'ye (38) 2 yaşındaki çocuğunun önünde tecavüz etti. 30 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Al bugün hâkim karşısına çıkacak.

Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti!

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde 16 Şubat günü yaşanan olayda, evli ve 2 çocuk babası Mert Al, Facebook üzerinden Esenler çevresinde ev temizliği işi arayan A. T. G. ile temasa geçerek, kendi evine temizliğe gelmesini istedi.  İkili kısa bir görüşme sonrası 150 TL’ye anlaştı ve temizlik işçisi kadın sabah saatlerinde Esenler'den Gaziosmanpaşa'ya Mert Al'ın evine gelmek için yola çıktı. Bakacak kimsesi olmadığı için, 2 yaşındaki oğlunu da yanına alan kadın, saat 12.00 gibi Al’ın attığı konuma ulaştı. 

AĞZINI KAPATTI VE ZORLA ODAYA SOKTU

Kapıyı açan Al, G.’nin eve girişinden birkaç dakika sonra, eşinden yeni ayrıldığını 5 yaşında bir oğlu olduğunu söyledi. G., eve girdikten hemen sonra temizliğe başladı. Al’dan süpürge makinesi isteyen G., o sırada halıları toplamaya başladı. Bu esnada Al, G.’ye arkadan yaklaştı ve ağzını kapatarak odaya geçmesini istedi. G., bırakılmasını istese de başaramadı. Bu esnada G.’nin 2 yaşındaki oğlu da ağlamaya başladı.

Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti! 

''ÖLDÜRÜRÜM YOKSA SİZİ''  

Mert Al, cebinden çıkardığı bıçağı küçük çocuğa doğrulttu. G.’yi zorla odaya götüren Al, çaresiz kadını yatağa doğru itti. O esnada oğlu ağlamaya başlayan G. bu esnada Al’a, “Beni de oğlumu da öldür” diye feryat etti. G., Al’ın elinden kurtulmak için çırpınsa da başaramadı.  2 yaşındaki çocuğun da odada bulunduğu esnada G.’ye tecavüz eden Al, genç kadının evden çıkmasına da bir süre izin vermedi. Al, G.’ye “Kimseye bir şey söylemeyeceksin. Şikayetçi olmayacaksın. Öldürürüm yoksa sizi” dedi. G. ise, Al’ın elinden kurtulmak için, olanlardan kimseye söz etmeyeceğini söyledi.

KIYAFETLERİNİ BİLE SOKAKTA GİYDİ

Al, genç kadın ve oğlunun evden çıkmasına izin verdi. Koşar adım evden çıkan G., ayakkabılarını ve oğlunun giysisini sokak ortasında giydirdi. Ağlamaya başlayan G., sokağın başındaki bir dükkâna sığındı. Burada polisi arayan genç kadın başından geçenleri anlattı. Dakikalar sonra polis ekipleri sokağa geldi. G., olayın yaşandığı evi polislere gösterdi.

Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti!

SUÇLAMALARI REDDETTİ  

Gözaltına alınan Mert Al, çıkarıldığı Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde, G. ile, kendi rızası ile birlikte olduklarını öne sürdü. Al, “Eğer zorla bir şey olsa benim de yüzümde yaralamalar olurdu” dedi. Tutuklanarak cezaevine konulan Al hakkında, 30 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması bugün yapılacak.

Temizlik için eve çağırdığı kadına tecavüz etti! 

Gülistan Başköy
Gündem Editörü
HABERE YORUM KAT
2 Yorum