1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TEPAL İstanbul’a taşınıyor

TEPAL İstanbul’a taşınıyor

Tüm EPAL Palet Üreticileri Kalite Derneği'nin (TEPAL) genel kurulunda derneğin merkezinin İzmir'den İstanbul'a taşımasına karar verildi.

TEPAL İstanbul’a taşınıyor

Tüm EPAL Palet Üreticileri Kalite Derneği'nin (TEPAL) genel kurulunda derneğin merkezinin İzmir'den İstanbul'a taşımasına karar verildi. Genel kurulda dernek başkanlığına da Cafer Özgen seçildi.

İzmir'de yapılan TEPAL Genel Kurulu'nda yönetim, denetim ve disiplin kurulu faaliyet raporlarının okunup ibra edildi. Gündemde yer alan tüzük değişikliği kapsamında tüzüğün 1. maddesinde, "Dernek merkezi İzmir'dir" ibaresi, "Dernek merkezi İstanbul'dur" şeklinde değiştirildi. Daha sonra Cafer Özgen başkanlığında oluşturulan liste oy birliği ile göreve geldi.

TEPAL'in yeni Başkanı Cafer Özgen, derneklerinin kuruluş maksadının Türkiye'deki EPAL Lisansına sahip ahşap palet üreticilerinin meselelerine çözüm bulmak ve lisansı olmadan sahte üretim yapanlar ile mücadele edip, EPAL'in kalite standartlarına uymayanlar ile mücadele etmek olduğunu söyledi.

EPAL lisansı ile üretilen ahşap paletler ve metal kasaların (Gitter box) tüm dünyada kabul gören taşıma sistemleri olduğuna vurgu yapan Cafer Özgen, EPAL'in dünyanın en ideal ürün taşına standartlarını belirlediğini ve 50 yılı aşkın tecrübesi ile dünyada 1.600'den fazla üreticiye lisans verdiğini ifade etti.

2009 yılında kurulan TEPAL'in Türkiye'de EPAL merkezi ile sözleşme yapan 2 dernekten biri olduğunu ifade eden Cafer Özgen, TEPAL yöntemi olarak EPAL lisansına sahip olan tüm üreticileri derneklerinin çatısı altında görmekten onur duyacaklarını söyledi. TEPAL Başkanı Cafer Özgen, "Geçmişte EPAL Ulusal Komitesi olarak verdiğimiz mücadeleyi daha ileriye taşımaya kararlıyız. Yeni dönemde Duesseldorf'taki EPAL merkezi ile uyumlu bir çalışma içinde olacağız. Ülkemizdeki sahte üreticilere karşı etkin şekilde mücadele vereceğiz. Ayrıca EPAL lisansına uygun üretim yapmayanlar ile de etkin mücadelede kararlıyız" dedi.

Genel kurul sonrasında yapılan görev dağılımında Cafer Özgen Başkan, Abdullah Özata 2. Başkan, Caner Turunç Genel Sekreter, Mehmet Gökbayrak Sayman olurken, Mustafa Türker, Hikmet Yörür ve Âdem Kaya'da yönetim kurulu üyesi oldular.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.