1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tepebaşı’nın ak kadınları 18 maddeyi anlattı

Tepebaşı’nın ak kadınları 18 maddeyi anlattı

AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları mensupları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için mahalle ziyaretlerine Bahçelievler ile devam...

Tepebaşı’nın ak kadınları 18 maddeyi anlattı

AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları mensupları, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması için mahalle ziyaretlerine Bahçelievler ile devam etti.

Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti Tepebaşı İlçe Kadın Kolları Başkanı Neşe Karademir, İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz Kaynarca, kadın kolları üyeleri ve mahalle teşkilatları, Bahçelievler Mahallesinde "Evet" Kitapçığı dağıtarak halk oylamasında neden "Evet" denilmesi gerektiğini mahalle sakinlerine anlattılar. Karademir, ziyaretlerde vatandaşların, "18 madde kabul edilirse tek adamlık dönemi ve meclis etkisiz hale mi getirecek" sorusuna, "Tek adamlık deniyor. Değişiklik açık "2709 Sayılı 116. Madde geçen "Cumhurbaşkanı seçimlerin yenilenmesine karar vermesi halinde, TBMM genel seçim ile Cumhurbaşkanlığı seçimi birlikte yapılır" denilmektedir. Bu da Cumhurbaşkanı eğer meclisi fesh ederse kendisinde görevi bitmiş olur. Kimse değişiklik ile birlikte Cumhurbaşkanının meclisi keyfi olarak değiştireceği aldatmacasını bu millete anlatmasın" dedi.

Meclisin etkisiz hale getirileceği sorusuna ise meclisin gücünün daha da artırıldığı belirten Karademir sözlerine şöyle devam etti:

"2709 sayılı Kanunun 87 Maddesi şu şekilde değiştirilmiştir; Türkiye Büyük Millet Meclisinin görev ve yetkileri, kanun koymak, değiştirmek ve kaldırmak; bütçe ve kesin hesap kanun tekliflerini görüşmek ve kabul etmek; para basılmasına ve savaş ilanına karar vermek milletler arası antlaşmaların onaylanmasını uygun bulmak, Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tam sayısının 5'de 3 çoğunluğunu kararı ile genel ve özel af ilanına karar vermek ve anayasanın diğer maddelerinde ön görülen yetkileri kullanmak ve görevleri yerine getirmektir."

Tepebaşı’nın ak kadınları 18 maddeyi anlattı

Tepebaşı’nın ak kadınları 18 maddeyi anlattı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT