1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan 'açlık grevini bitirin' çağrısı

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan 'açlık grevini bitirin' çağrısı

Anadolu Ajansı'nın (AA) aktardığı bilgiye göre, Asrın Hukuk Bürosu Avukatı Newroz Uysal, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın, "Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum" dediğini söyledi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan 'açlık grevini bitirin' çağrısı

Asrın Hukuk Bürosu Avukatı Newroz Uysal, Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile İmralı'da görüştü. Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın hazırladığı metinde, açlık grevlerine ilişkin, "Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum." dediğini söyledi.

Asrın Hukuk Bürosu avukatları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile İmralı Adası'nda 22 Mayıs tarihinde yaptıkları görüşmeye ilişkin Taksim'deki bir otelde basın toplantısı düzenledi.

Avukat Newroz Uysal, Raziye Turgut, İbrahim Bilmez ve Rezan Sarıca ile düzenlediği basın toplantısında, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın imzasının bulunduğu metni okudu.

Uysal'ın okuduğu ve Öcalan'ın ölüm oruçlarının sona erdirilmesi çağrısını içeren söz konusu metinde, "Başta açlık grevi ve ölüm orucuna kendini yatırmış arkadaşlar olmak üzere iki avukatımın yapacağı geniş açıklamalar ışığında eyleminizin sona ermesini bekliyorum. Bana ilişkin maksadınızın hasıl olduğunu da rahatlıkla belirtip hepinize en derin sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum. Asıl bundan sonrasında da bana yeterli yoğunluk ve iradeyle eşlik etmenizi de özenle belirtiyor ve umuyorum." değerlendirmesine yer verildi.

TERÖRİSTBAŞININ ÇAĞRISI SONRASI SONLANDIRDILAR

Mezopotamya Ajansı'nın iddiasına göre Öcalan’ın ''Eyleminizin sona ermesini bekliyorum'' çağrısından sonra tutuklular ve hükümlüler açlık grevini ve ölüm orucunu sonlandırdıklarını duyurdu.

HABERE YORUM KAT