1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Tezcan Fenerliler Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Tezcan Fenerliler Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Tezcan Fenerliler Kimdir? Biyografisi, Hayatı, Özgeçmişi, Doğum yeri, Doğum Tarihi, Fotoğrafı Kaç Yaşında, Memleketi ve Nereli Olduğu? Tezcan Fenerliler hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde

Tezcan Fenerliler Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

TEZCAN FENERLİLER KİMDİR?

Doğum tarihi : ??.??.1992
Tezcan Fenerliler kaç yaşında :
Kilo & Boy :
Burcu :
Meslek :
Tezcan Fenerliler doğum yeri : İstanbul

TEZCAN FENERLİLER BİYOGRAFİSİ

Ütopya yarışmacısı
Tezcan Fenerliler, 1992yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite öğrenciliği devam eden Tezcan Fenerliler, tüm sporları sevmekle birlikte eskiden basketbol oynamış ve 1,91 boyundadır.
2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı'nın yeni yarışma programı “Ütopya” adlı yarışmada Tezcan Fenerliler; Altar Gültekin, Çağdaş Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Ahmet Arda Sezen, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.
10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışmacı boş bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay boyunca dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine verilen 2 inek ve 25 tavuk, gerekli kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile yaşam savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışmacı elenecek. Doğal yaşam ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanında tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

tezcan-fenerliler.jpg
Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya'da alışılagelmiş kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar hep birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar birçok yarışmanın aksine doğal yaşamla tamamen iç içe olacaklar.
Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat boyunca internet üzerinden takip edebilecek. 5 Aralık 2014 tarihinde Ütopya'dan Tezcan Fenerliler elendi.
TV8'de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya'nın şampiyonu 20 Eylül 2015gecesi belli oldu. Semih Öztürk'ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL'sini kazandı.

 

HABERE YORUM KAT