1. HABERLER
  2. SPOR
  3. TFF Başkanı Nihat Özdemir açıkladı! Ligler ertelenecek mi?

TFF Başkanı Nihat Özdemir açıkladı! Ligler ertelenecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Liglerin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda açıklamalarda bulundu. Özdemir "Türkiye'de alınan karar neyse devam edecek. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynamaya devam edeceğiz." dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir açıkladı! Ligler ertelenecek mi?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Başkan Yardımcısı Servet Yardımcı, açıklamalarda bulundu.

Nihat Özdemir'in açıklamalarından satır başları:

"UEFA Başkanı Ceferin, EURO 2020, Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi ile ilgili bize sunum yaptı. Ana nedeni, EURO 2020'nin bir yıl ertelenmesiydi."

"HAZİRAN AYINA KADAR TÜM LİGLER BİTMELİ"

Ayrıca UEFA üyesi ülkelerin Mart ayı sonunda hazırlık maçları vardı. Bu maçların da Haziran 2020'de oynanma kararı alındı. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi için ise hazırlanan senaryoları bize sundular. haziran sonuna kadar tüm liglerin ve organizasyonların bitirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini açıkladılar. Haziran sonu itibariyle liglerin tamamının sonlanması arzulanmaktadır.

"ERTELEME YOK, MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK"

Türkiye'de alınan karar neyse devam edecek. Nisan ayının sonuna kadar seyircisiz oynamaya devam edeceğiz. Her dakika durum değişebilir. Çok aklı başında olan, çok iyi planlama yapan bir Sağlık Bakanımız ve bir bilim kurulumuz var. Her şarttaki durumda, Türkiye'yi en az etkileyecek kararları alıyorlar. Bizim onlarla sürekli mesaimiz var. Ukrayna oynamaya devam etmektedir ama onlar da karar alabilir. Biz Türkiye'yiz, çok sağlıklı karar alıyorlar. Şu anda en az etkilenen ülke, Türkiye'dir. Cumhurbaşkanlığı açıklama yaptı, sokağa çıkmama gibi bir kararımız da yoktur.

TERİM'İN SÖZLERİNE YANIT

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı "Ceferin, EURO2020'de formatta herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini üstüne basa basa söyledi. 12 şehirde oynanacak şekilde planlanıyor." dedi.

Fatih Terim'in "O zaman sen niye salı günkü UEFA toplantısına gitmiyorsun, telekonferansla buradan katılacaksın!" sözlerine yanıt veren Servet Yardımcı "Kendisi açık konuşmamakla birlikte, o başkan vekili benim. Müsaade etsin, UEFA ile görüşmeleri videokonferans ile mi, buluşarak mı yaparız, bunu bilecek aklım var, tecrübem de var, merak etmesin." diye konuştu..

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT