1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. The Guardian Gazetesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehdit!

The Guardian Gazetesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehdit!

İngiliz The Guardian Gazetesi Simon Tisdall imzalı yazıda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında gerçek dışı sözlere yer verdi. Yazıda, "Asıl soru şu: Erdoğan kendi gibi Türkiye'yi de alaşağı edecek mi?" sözlerine yer verildi.

The Guardian Gazetesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tehdit!

İngiliz merkezli The Guardian Gazetesi, Simon Tisdall'in kaleme aldığı, "Erdoğan yalnız bir yolda mahvetmek için yürüyor. Türkiye'yi de kendiyle beraber alaşağı edecek mi?" başlıklı yazıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çirkin hakaretlerde bulundu. 

The Guardian'da, "Erdoğan gücünü yeni Türkiye'yi kurmak için kullandığını söylüyor. Fakat eski olan (Türkiye) ondan hızlıca yorulmuşa benziyor." diyerek yüzde 53 oy olarak iş başına gelmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halk tarafından istenmediği iftirasını attı.

Gazete, 23 Haziran İstanbul seçimlerine yer verdi. Yenilenen İstanbul seçimlerinin sandıktaki şaibeyi ortadan kaldırdığı ve milli iradenin tecellesini en eksiksiz biçimde sağladığını göz ardı eden The Guardian, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "diktatör" ithamında bulundu. The Guardian, diktatörlüklerde demokrasi olmadığı gerçeğini ise yok saydı.

İNGİLİZ MERKEZLİ THE GUARDIAN GAZETESİ AÇIKÇA TEHDİT ETTİ

Simon Tisdall imzalı yazıda The Guardian "16 sene kaldığı iktidarı boyunca Türkiye'nin modern halifesi çok korkunç şeyler yaptı. Ve şimdi, bunların hesabı çetin olacak." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı açıkça tehdit etti.

FETÖ'CÜ SİTEDEN ALINTI

Terör örgütü FETÖ'nün yurtdışından yayın yaptığı bir siteden aldığı haberi de yazıya ekleyen The Guardian, "Erdoğan hala Washington'ın 15 Temmuz darbe girişimini desteklediğinden ve ABD’de bulunan sözüm ona lider Fetullah Gülen'i koruduğundan şüpheleniyor." ifadesini kullandı. Gazete, teröristbaşının ABD himayesinde olduğu gerçeğini ise es geçti.

"TÜRKİYE İKİ MÜTTEFİĞİYLE TERS DÜŞTÜ" DENİLDİ

Türkiye'nin doğal egemenlik haklarını kullanarak ABD'nin satmayı reddettiği Patriot füzeleri yerine S-400 sistemlerini tercih etmesini ve Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmaları yürütmesini, "Erdoğan'ın kendi agresif standartlarına göre bile fazla" diyerek açıklamaya çalıştı. AB ve ABD'nin, müttefik olmanın gereği olarak Türkiye'nin güvenlik endişelerine ve ekonomik çıkarlarına duyarsız kalmasından hiçbir şekilde bahsetmeyen gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendi ülkesinin çıkarlarını gözettiği için müttefikleriyle arayı açmakla suçladı.

HABERE YORUM KAT